Вучиќ: Не ни се противници Албанците туку тие што ни го одземаат Косово


3 копии

Нам не ни се противници во косовското прашање Албанците, туку оние кои ја создаваа таа држава и кои ни ја одземаат таа територија, изјави денеска српскиот ...
| | веќе видена | слични

Србија не учествува во трка во вооружување , туку само сака да се брани. Ова го изјави српскиот претседател Александар Вучиќ во врска со Денот на вооружените ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
3 копии
3 копии
5 копии
4 копии
3 копии
2 копии
повеќе

Останато

До сабота времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури, преку денот претежно сончево со пораст на дневните температри, соопшти Управата за ...
сите 284 | | | веќе видена

„Наместо да шири лажни вести и создава конструкции, ВМРО-ДПМНЕ прво треба да каже дали ќе учествува на референдумот во недела.Јасна е намерата на опозициската ...
сите 68 | | | веќе видена

-Одлуката е сериозна и одговорноста се однесува на иднината на нашата татковина и нанашите граѓани. Да бидеме делод светот, а не сами в осветот. По 27 години, ...
сите 89 | | | веќе видена

Излезеноста на претстојниот референдум е едно од прашањата кое доминира во јавната дебата за плебисцитарното изјаснување закажано за 30 септември, а кое ја ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ: Не ни се противници Албанците туку тие што ни го одземаат Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: