Град Скопје ги повикува сите заинтересирани правни субјекти и тоа: установи од областа на културата, здруженија на граѓани и фондации, како и други правни ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
2 копии

Фестивалот Танц Фест, кој годината 2018 ја прогласи за Година на танцот!, со цел да го промовира современиот танц, како и танцовата уметност во целост, во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поради лавина од снег, сообраќајот на патот Маврово-Дебар се одвива по една лента, соопшти АМСМ.„Околу 13:20 часот на патот Маврово- Дебар, кај местото викано ...
сите 193 | | | веќе видена

Портпаролот на Бачев, Христијан Мицкоски бадијала се дообјаснува, нека се спрема за пораз на какви било избори Мицкоски повторно си ги дообјаснува своите ...
сите 243 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јавен повик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: