МВР ги контролираше скопските автобуси: 25 возила пратени на технички преглед, 12 исклучени од сообраќај

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера во периодот од 10 до 14 часот спровело акциска контрола на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
7 копии
7 копии
2 копии
5 копии
повеќе

Останато

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 49 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 132 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев оствари средба со претставници и припадници на заедниците на Бошњаци и Горани во Македонија и ...
сите 38 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 74 | | | веќе видена

Имaме сознанија дека се работи за непријатни измени на Уставот, односно за нови амандмани кои се спремаат за да се измени Уставот, но се кои се кријат од ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР ги контролираше скопските автобуси: 25 возила пратени на технички преглед, 12 исклучени од сообраќај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: