Сирија го критикува спасувањето на Белите шлемови


5 копии

Сирискиот претседател Башар ал Асад ја нарече организацијата "Бели шлемови" маска на терористичката група Ал Каеда и Фронт Ал Нусра и оцени дека нивната ...
| | веќе видена | слични

Ракети од Сирија паднаа најдлабоко во Израел досега, по што израелската армија веднаш жестоко возврати со артилериски и воздушни напади. Израелската армија во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Палестински радикали од Појасот Газа синоќа истрелале девет ракети против Израел од кои едната била пресретната од системот за противвоздушна одбрана „Железна ...
| | веќе видена | слични

Израелската против-воздушна одбрана синоќа собори сириски воен авион за кој што од официјален Тел Авив тврдат дека без дозвола влегол на израелска територија. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Петнаесетина припадници на организацијата Бели шлемови организираат протест во сирискиот град Дара, на југот на земјата, со барање да бидат евакуирани од ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 158 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 113 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 174 | | | веќе видена

Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 90 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сирија го критикува спасувањето на Белите шлемови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: