Шпекулација или вистина: Модриќ една деценија во љубовна афера со оваа фатална Хрватка?


Дел од балканските и европски медиуми ја пласираат (засега) шпекулацијата дека официјално најдобриот фудбалер на светот за 2018 година, Лука Модриќ, иако женет ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Раперката Карди Би се разведува од музичарот Офсет по само 15 месеци брак. Таа со своето признание ги шокираше своите обожаватели, а сега протекоа и детали за ...
| | веќе видена | слични

Роналдо е познат како некој кој сака да ужива во луксузот, па на себе и своето семејство не жали да ги троши милионите кои ги заработува. Фудбалерот моментално ...
| | веќе видена | слични

 Лоциран во Рованиеми, Финска, хотелот Arctic ThreeHouse нуди топли соби со стаклени ѕидови низ кои гостите имаат поглед на снежната шума. Сосема логично, ...
| | веќе видена | слични

Парот пред четири месеци го доби своето прво дете, но се чини дека тоа ќе биде и последно. Раперката Карди Би вчера на својот Инстаграм профил објавила видео ...
| | веќе видена | слични

Зад себе има два пропаднати брака, а неодамна се раздели од момчето Лијам Пејн со кој има два сина. Во неодамнешното интервју изјави дека синот сега е главниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 172 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

До четврток во попладневните часови ќе се задржи променливо и нестабилно време со честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на ...
сите 164 | | | веќе видена

По топлотниот бран изминатите денови, новата работна недела во гостиварскиот регион носи дестабилизација на времето, пад на дневната температурата и врнежи. ...
сите 173 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 80 | | | веќе видена

Довербата во процесот на проширување на ЕУ ќе настрада ако не почнат веднаш преговорите за пристапување на Северна Македонија и Албанија, изјави на ...
сите 146 | | | веќе видена

Годинава фестивалот, кој се одржуваше под мотото „Ова е наше време, време за театар“, понуди и придружна програма, како и промоции на театарска и театролошка ...
сите 53 | | | веќе видена

Успехот на најновата серија HBO, “Чернобил”, резултираше со зголемен број на туристи.Уништениот и напуштен град е се повеќе привлечен за туристите, но сега ...
сите 59 | | | веќе видена

Главните сојузници на САД ја притиснаа администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп да дадат поконкретни докази со кои ќе може точно да се поврзе ...
сите 111 | | | веќе видена

Близок соработник на бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов вели дека сите луѓе што живеат на потегот од Охридското езеро до Несебар и Варна се ништо ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпекулација или вистина: Модриќ една деценија во љубовна афера со оваа фатална Хрватка?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: