Шекеринска: Правдата ќе биде задоволена кога ќе одговараат тие што ги пратија и платија насилниците


За министерката за одбрана Радмила Шеќеринска, најважно е да не се повторат настаните од 27 април годинава од Собранието на Република Македонија, откако ...
| | веќе видена | слични
19 копии

Четири години затвор му изрече Скопскиот кривичен суд на Панче Ангелов, обвинет за насилство врз тогаш пратеничката Радмила Шекеринска во Собранието на 27 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Панче Ангелов, насилникот кој на 27 април во Собранието на Република Македонија ја нападна тогашната пратеничка, Радмила Шекеринска од СДСМ, е осуден на четири ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
повеќе

Останато

Денеска сме чекор поблиску до членство во ЕУ и до достигнување на економските стандарди на Европската Унија. Ќе ги оправдаме очекувањата, ќе дадеме нови ...
сите 338 | | | веќе видена

По денешното судење во кривичниот суд за предметот „Тенк“, поранешниот премиер Никола Груевски се пожали дека судот повторно, како што рече, надвор од ...
сите 146 | | | веќе видена

„СДСМ преку договор склучен во четири очи се фатени во милионски криминал со државни пари во АД ЕЛЕМ. СВ-Инвест и РЕК Битола имаат склучено договор за ...
сите 100 | | | веќе видена

Турција денеска го критикуваше Извештајот за човековите права на Стејт департментот. – Турција е длабоко разочарана од Извештајот. Тој е полн со тврдења и ...
сите 86 | | | веќе видена

Девојката за која српските медиуми објавија дека била во контакт со сопругот на пејачката Наташа Беквалац, Лука Лазукиќ конечно излезе со својата верзија во ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шекеринска: Правдата ќе биде задоволена кога ќе одговараат тие што ги пратија и платија насилниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: