Шекеринска на Конференцијата за европска безбедност во Минхен

3 копии
4 копии

Низ процесот на промени, како партија докажавме дека сме свесни за одговорноста дадена од граѓаните и затоа кадровските промени во СДСМ не треба да се гледаат ...
| | веќе видена | слични

Ова вчера го најави  и министерката за одбрана Радмила Шекеринска во синоќешното гостување на телевизиска  емисија. Таа рече дека најавената реконструкција ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За првпат во историјата во една политичка партија во Извршниот одбор повеќе од половина членови се жени, тоа докажува дека знаеме да го почитуваме сопствениот ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашното гостување на ТВ Телма на заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска соопшти дека треба да се направи владин систем кој нема да падне во ...
| | веќе видена | слични

– Секоја помош е добредојдена, ама како вели онаа стара изрека родо-скокни, ако сакаат да дадат помош, ние секогаш ќе бидеме отворени, бидејќи не тераме ...
| | веќе видена | слични

– Единствените кои ликуваа за жал на најавите дека можеби германскиот парламент нема да има време да дискутира, се ВМРО ДПМНЕ, рече Шекеринска осврнувајќи се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Законот за јавното обвинителство нуди механизми за спречување влијанија, но тоа сепак не зависи од законските одредби туку од самите јавни обвинители колку ...
сите 132 | | | веќе видена

Зоран Заев е главата на криминалниот октопод, велат од ВМРО - ДПМНЕ и уште откриваат дека тие се среќавале со Катица Јанева и Зоран Милески – Кичеец, што го ...
сите 187 | | | веќе видена

Од белиот дворец, во нивни познат стил ВМРО-ДПМНЕ секојдневно штанцаат невистини и лаги. Дека очајот во ВМРО-ДПМНЕ кулминира потврдуваат  неоснованите напади ...
сите 131 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 91 | | | веќе видена

Ракометарот на европски правак Вардар Иван Чупиќ вели дека играчите имале состанок со Сергеј Самсоненко и Михајло Михајловски и наскоро ќе имаат повеќе ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шекеринска на Конференцијата за европска безбедност во Минхен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: