Шок за стотина навивачи на Шалке 04 на враќањето од Англија

Волфсбург со убедливи 5-2 триумфираше против Фортуна Дизелдорф во мечот 26-тото коло во Серија А. „Волците“ брзо го заборавија дебаклот од Баерн Минхен ...
| | веќе видена | слични

После низата на лоши резултати во германската Бундес лига и елиминацијата од Лигата на шампионите, управата на клубот од Гелзенкирхен одлучи да му врачи отказ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев останува оптимист за добивање позитивна одлука од Европскиот совет за датум за преговори и верува дека на 17 и 18 октомври ќе има конечен ...
сите 534 | | | веќе видена

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева по четири дена болничко лекување во клиниката „Жан Митрев“ денеска треба да биде вратена во притвор во ...
сите 360 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 58 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 198 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шок за стотина навивачи на Шалке 04 на враќањето од Англија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: