Зошто гладуваат луѓето во земјата на Ким Џонг Ун?


Американската заплена на севернокорејскиот товарен брод би можела да има последици по односите со Северна Кореја, порача амбасадорот на оваа земја во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Амбасадорот на Северна Кореја при ОН, Ким Сонг синоќа порача дека САД би требало да ги преразгледаат последиците врз односите на двете земји, што ги нанесува ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Северна Кореја соопшти дека е погодена од најголемата суша во последните 100 години, откако од јануари до средината на мај паднале само 56,3 милиметри дожд, а ...
| | веќе видена | слични

Останато

Властите во кинеската провинција Гвангдонг им наредија на граѓаните да носат маски во јавноста поради појавата на епидемијата на коронавирус.Уредбата стапи на ...
сите 732 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 234 | | | веќе видена

Ватерполо репрезентацијата на Унгарија ја освои европската круна откако во големото финале против Шпанија славеше дури по изведување пенали. на домашен терен ...
сите 302 | | | веќе видена

Не може да има забрана за увоз на отпад бидејќи земјава повеќе извезува отколку што увезува отпад, тврди за Детектор заменик министерот за животна средина Јани ...
сите 257 | | | веќе видена

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ влезе во 2020 година од втората позиција, но тој веќе го направи чекор кон првата позиција каде се наоѓа Рафаел Надал. Шпанецот ...
сите 195 | | | веќе видена

Качувањето по најпопуларната рекреативна дестинација на скопските планинари, знае да биде и ризично. Вчера планинар кој се качувал на Водно бил повреден, иако ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто гладуваат луѓето во земјата на Ким Џонг Ун?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: