За 30 денари и впериле пиштол во глава и ја демолирале пекарата

2 копии
2 копии
7 копии

Мајка на 15-годишно девојче пријавила дека нејзината ќерка била сексуално вознемирувана од страна на такси-возач. Девојчето влегло во такси-возилото, по што му ...
| | веќе видена | слични

Во 18 часот и 30 минути во Секторот за внатрешни работи Битола, 40-годишната И.Т. пријавила дека истиот ден околу 14 часот и 30 минути, нејзината 15 годишна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ноќеска петнаесетина минути по полноќ, три лица под дејство на алкохол, влегле во фурната „Христина клас“ на улица „Христо Татрчев“ и побарале да јадат без ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Синоќа во 21.45 часот во Скопје, Д.А. вработен како таксист, со патничко моторно возило „Рено Меган Скеник“ со скопски регистарски ознаки сопственост на такси ...
| | веќе видена | слични

Ноќеска, 15 мин по полноќ во Скопје на улица „Христо Татарчев“ во фурна „Христина Клас“, додека Љ.Н.(64) од Скопје, била на нејзиното работно место заедно со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ниту знаел, ниту учествувал во некаков план со кој што му е овозможено на Никола Груевски да избега од ...
сите 146 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

ВМРО- ДПМНЕ функционира одлично е ставот на претседателот на партијата Христијан Мицкоски , ден по самитот на Европската народна партија што се одржа во ...
сите 74 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 67 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 121 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 61 | | | веќе видена

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ вечерва оддржува седница на централниот комитет во седиштето на партијата. Највисоко на агендата на вечерашниот состанок се очекува ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За 30 денари и впериле пиштол во глава и ја демолирале пекарата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: