Струмичките земјоделци бараат интервенции во откупот на зелка


4 копии

Земјоделците очекуваат решавање на нивните проблеми, а не манипулации и лаги од страна на СДСМ и министерот за земјоделие, Љупчо Николовски – реагираше денеска ...
| | веќе видена | слични

Јован Тозиевски од ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција изјави дека земјоделците очекуваат решавање на нивните проблеми, а не манипулации и лаги.– СДСМ ...
| | веќе видена | слични

Проблемот со ниската откупна цена на пролетната зелка во струмичко продолжува. Од ВМРО ДПМНЕ обвинуваат дека министерот за земјоделство не презема мерки кои ќе ...
| | веќе видена | слични

В етувањата дека ќе се отворат нови пазари за македонските земјоделски производи не се остварени, а актелната влада, како што рече ромео тренов од ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Го повикуваме министерот за земјоделство да се смилува на маката на земјоделците и да одговори на нивните повици, да најде време да дојде во Струмичкиот регион ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„ВМРО-ДПМНЕ нема никаков кредибилитет да зборува за состојбите во земјоделството бидејќи за време на нивното 11 годишно владеење го погазија достоинството на ...
| | веќе видена | слични

Според Тренов, ВМРО ДПМНЕ во изминатиов период неколку пати предупредувале дека ќе дојде до драстично намалување на откупната цена на пролетната зелка што се ...
| | веќе видена | слични

Посебниот советник за земјоделство на премиерот Заев, Ленче Николовска и државниот инспекторат за земјоделство на социјалните мрежи се пофалија дека се шетаат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 217 | | | веќе видена

Опозицијата категорично бара да го види конечниот и пречистен текст на македонскиот устав со се вметнатите измени, власта уверува дека нема ништо спорно и дека ...
сите 95 | | | веќе видена

Манекенката позната по последната врска со српскиот репрезентативец Адем Љаиќ, Софија Милошевиќ, која според пишувањата на медиумите, му била љубовница на ...
сите 231 | | | веќе видена

Грчката опозиција ја разгледува можноста да го одложи гласањето на преспанскиот договор, пишува грчкиот весник „Катимерини“.Гласањето, како што пишува ...
сите 213 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Струмичките земјоделци бараат интервенции во откупот на зелка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: