Тунтев: Патните трошоци ги земавме бидејќи се реални трошоци


2 копии
11 копии

Пратеничката група на СДСМ и здружената коалиција денеска до Собранието достави Предлог-закони за измени на Законот за плата и другите надоместоци на избрани и ...
| | веќе видена | слични

Поради патните трошоци првично беа негативно критикувани пратениците од ВМРО ДПМНЕ додека пратениците кои се бунтуваа на истата тема, скршнаа од патот и го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Предлогот, како што истакна координаторот на пратеничката група Томислав Тунтев, го опфаќа престојот и превозот на пратениците и други избрани функционери. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеничката група на СДСМ денеска до Собранието доставува предлог измени на два закона со кои се регулира исплатата на надомест за трошоците за престој и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеничката група на СДСМ до Собранието поднесе два предлог закони за дефинирање на патните трошоци или престојот на пратениците. За ова информираше денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во најновото соопштение до јавноста, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ повторно наведуваат дека правосудните органи имаат двојни стандарди. Како што велат ...
сите 196 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Избегнувајте секаков вид на ризици во деловните преговори. Премногу сте попустливи кон саканото лице. Партнерот тоа го искористува ...
сите 34 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со шефицата на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, Нина Суомалајнен.На средбата се разговараше ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тунтев: Патните трошоци ги земавме бидејќи се реални трошоци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: