ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не превзеде ниту една активност на автопатот Кичево – Охрид, само ја зголеми цената


4 копии

„СДСМ повеќе од година ипол ја кочи изградбата на автопатот Кичево – Охрид. Неспособноста на власта ги чини граѓаните година ипол – период во кој на автопатот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владеењето на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ беше симбол за корупција, криминал и неспособност, а автопатот Кичево - Охрид е наследство од тоа криминалното ...
| | веќе видена | слични

Власта ја покачи сумата за реализација на автопатот за 187 милиони евра. Власта цела година  ипол не може да се договори колкава ќе биде сумата на анексот. ...
| | веќе видена | слични

Околу овој проект кој граѓаните ги чинеше дополнителни стотици милиони евра, јавноста знае најмалку пет факти што го докажуваат обемот на штета направен заради ...
| | веќе видена | слични

Социјалдемократскиот сојуз денеска низ видео презентација објави пет факти со штетни последици поврзано со автопатот Кичево – Охрид, направени од страна на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ го обвини СДСМ дека проектот со кој тие се фалат е почнат од минатата власт и ја нападна сегашната владеачка партија дека нема идеи за нови проекти. ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата обвинува дека власта за автопатот Кичево Охрид ќе потроши дополнителни 187 милиони евра за половина повеќе од она што бил проектиран проектот. Со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски денеска обвини дека СДСМ ќе ја преплати изградбата на автопатот Кичево – Охрид. Според него, СДСМ која посочувала ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ало Миле ми текна и носителот на криминалот, Никола Груевски, мислеа само на провизии и процени од нив. Затоа 11 години во Македонија не се градеа патишта а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот Јоргос Псарианос соопшти дека ја напушта партијата „То Потами“(Река) поради поддршката на фракцијата за Преспанскиот договор, само неколку часа ...
сите 155 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, денеска изјави дека ќе го тужи својот некогашен колега од владата на Ципрас, ексминистерот ...
сите 123 | | | веќе видена

Циклонска активност со центар во јужните делови на Европа ќе услови од утре и во текот на неделава да има повремени врнежи од дожд и снег на пониските места и ...
сите 200 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена

Со високи тонови, со обвинувања за изборот на новите членови поради тоа што неколку пратеници ги напуштија нивните пратенички групи, со жестоки реакции од ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не превзеде ниту една активност на автопатот Кичево – Охрид, само ја зголеми цената

Од:
До кого (е-маил):
Порака: