На подрачјето на Скопје 52 возачи возеле со брзина над дозволената

4 копии
13 копии

СВР-Битола на сообраќајниците во градот, викендот затекна и евидентира 14 нерегистрирани возила кои веднаш биле отстранети од сообраќај. Секторот за односи со ...
| | веќе видена | слични

Секторот за односи со јавност на СВР-Битола информира дека полициски  службеници  од Секторот за внатрешни работи за време на викендот односно на 28, 29 и 30 ...
| | веќе видена | слични
3 копии
11 копии

Возачите беснеат по улиците, не се почитуваат сообраќајните знаци, нетрпението се покажува од минута во минута зад воланот, не се уклучуваат жмигавци за вртење ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата ја следи состојбата со новозаразените не само во Штип, туку и на ниво на цела држава. Спасовски истакна дека и денеска во Штип има зголемување на ...
сите 431 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 273 | | | веќе видена

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 564 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Во отвореното студио на 24 анализа, портпаролите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Игор Јанушев и Мухамед Зекири дебатираа за датумот за изборите. Јанушев смета дека СДСМ ...
сите 390 | | | веќе видена

 На литературниот конкурс по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, распишан од страна на општина ...
сите 196 | | | веќе видена

БиХ ги отвора границите само за државјаните на три држави. Советот на министри на Босна и Херцеговина одлучи да ги отвори границите за државјаните на Србија, ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На подрачјето на Скопје 52 возачи возеле со брзина над дозволената

Од:
До кого (е-маил):
Порака: