Samsung Galaxy Note 9 доаѓа комплет со подароци (Gear S3 и Gear IconX)


Samsung Galaxy Note 9 рендерите досега покажаа дека моделот доаѓа во црна, сина и виолетова боја, но сега протече фотографија дека ќе го има и во кафеава верзија. Секоја чест за боите, затоа што се навистина уникатни на пазарот. Новите рендери со Galaxy Note 9 демонстрираат дека освен нова боја, ќе имаме и Gear IconX слушалки, wireless полнач и Gear S3 смартчасовник. Samsung досега го практикуваше овој метод со давање на податоци, како што претходно беше случајот со Galaxy Note 8 кој доаѓаше со гратис камерата Gear 360 или microSD картичка. Цената на Galaxy Note 9 би можела да почне со 1,000 евра во Европа.
| | веќе видена | слични

Иако Galaxy Tab A2 XL е таблет од средната класа во споредба со Galaxy Tab S4, уредите најверојатно ќе бидат исто популарни и со слична продажба. Сега за сега, не знаеме колку ќе чини, но ги знаеме неговите спецификации:. Таблетот ќе доаѓа во две верзии - само со Wi-Fi или со LTE, од кои првата ќе биде поевтина. Од надворешни спецификации, вклучува 10.5 инчен дисплеј со резолуција од 1920 x 1200 пиксели, додека останатиот дел од изгледот ќе биде како и кај другите таблети на Samsung. Под хаубата, се наоѓа Snapdragon 450 процесор, придружен од 3GB RAM и 32GB меморија. Истотака, на задната страна има камера од 8 мегапиксели, додека селфи камерата е од 5 мегапиксели. Големата батерија од 7300mAh вклучува брзо полнење, кое значително ќе го намали времето потребно за полнење. Се разбира, ќе работи на Android 8.1. Интересно е што нема да доаѓа со ниту со физичко Home копче, ниту со скенер за отпечатоци. Останува да видиме дали ќе биде претставен на 9 август, заедно со Note 9, или Samsung сепак ќе чека до септември.
| | веќе видена | слични

LG Q6 всушност е одговорот на LG Mobile во пониската класа со цел да ги доведе сите нови атрибути на кои работеше во изминатите месеци. Така гледано LG Q6 секако е одличен смартфон бидејќи претставува скратена или лајт верзија на премиум моделот LG V35 ThinkQ, но секако со многу поприфатлива и подостапна цена, без притоа да покаже знаци на слабост во компонентите или севкупниот концепт. Во продолжение подетално ќе се задржиме на клучните адути на LG Q6 и колку тој може да биде квалитетен избор за повеќето модерни купувачи кои имаат се повисоки очекувања. Дизајн LG Mobile направил големи напори за кај LG Q6 да ги пренесе главните карактеристики на префинетиот дизајнод неговите претходни смартфони со што става јасно до знаење дека и овој уред припаѓа на тоа друштво. Од понудените бои сивата најмалку ни се допаѓа бидејќи му дава блед изглед на LG Q6, додека пак црната е доста силна и на некој начин ги прекрива ситните детали кои не доаѓаат целосно до израз. Сината и бакарната боја се најверојатно најдобрите ...
| | веќе видена | слични

Samsung Mobile во употреба пушти нови анимирани емоџи со ликови од популарниот анимиран дизниев филм Frozen кој беше голем хит во последните неколку години. Така сега корисниците на смартфоните Galaxy S9 и Galaxy S9 Plus ќе може да ги користат емоџите со Елса, Ана, Олаф и Кристоф преку напредната селфи камера која автоматски ги нанесува AR анимациите. Samsung и гигантот за забава Disney креираат блиско партнерство и затоа често ликовите од нивните филмови во различни форми стануваат дел од Galaxy смартфони.
| | веќе видена | слични

Unpacked настанот на којшто Samsung ќе го претстави Galaxy Note 9 ќе се одржи идниот четврток , 9 август, во Њујорк со почеток од 17 часот по македонско време. Веќе можевме да ги видиме повеќето карактеристики на овој уред, па претставувањето ќе биде само една формалност и интересен настан за тие што сакаат да ги гледаат. Од Samsung преку три промо или можеби подобро „тизер“ видеа, потврдуваат три карактеристики кои ќе ги има Galaxy Note 9. Тие ги истакнуваат батеријата на уредот, просторот за податоци, како и неговите перформанси. Се разбира, во видеата не се истакнати конкретните карактеристики кои ќе бидат објавени на настанот, но се насочува вниманието кон нив. Според информациите кои ги имаме досега, Galaxy Note 9 ќе дојде со голема батерија со капацитет од 4.000 mAh. Оваа батерија ќе овозможи овој уред да издржи можеби и втор ден или барем некое полнење помалку во текот на денот за најактивните корисници. Просторот за податоци се очекува да вклучува 512 GB, како и можност за картичка до 1 TB. RAM ...
| | веќе видена | слични

Honor суб-брендот на Huawei е вистинско море од смартфони каде секој корисник без оглед со колкава износ на пари располага може да најде сосема солиден смартфон за сумата која ќе ја вложи. Умешноста на Honor суб-брендот е тоа што има поголема градација на класите отколку стандардната понуда на Huawei со неколку серии во главните сегменти. Затоа некогаш и потешко е одредни модели на Honor да испливаат на површина, па затоа за нашите верни читатели го издвоивме моделот Huawei Honor 6C Pro кој ќе го анализираме подетални за да добиете повеќе информации за неговата понуда, па останете со нас во продолжение. Дизајн Huawei Honor 6C Pro е еден од посимпатичните смартфони кои сме ги сретнале во последно време, но треба да се напомене дека овој визуелен тренд веќе го имаа применето повеќе брендови во ера во која никој не сака премногу да ризикува со необични форми или додатоци во дизајнот. Huawei Honor 6C Pro иако не е премногу оригинален, изгледа доволно атрактивно, има многу тенко тело од 7,7 милиметри, а особено ...
| | веќе видена | слични

2008 беше важна година во светот на смартфоните. Доколку се чувствувате носталгично, или едноставно сакате да видите кои смартфони беа кул пред 10 години, ви препопрачуваме да ја погледнете листата:. 1. Apple iPhone 3G Верувале или не, оригиналниот iPhone смартфон не доаѓаше со 3G и GPS. Моделот кој беше претставен една година подоцна ги вклучуваше овие функции. Истотака, ова беше првиот уред кој обезбеди пристап до App Store. 2. BlackBerry Bold 9000 Пред една деценија, Research in Motion (сега позната само како BlackBerry), беше една од главните компании во светот на телефоните, особено во Америка. Во 2008, компанијата го претстави BlackBerry Bold 9000 - уред кој доаѓаше со QWERTY тастатура, 2.6 инчен дисплеј, како и 3G, Wi-Fi, и GPS опции. 3. HTC Touch HD 2008 беше зафатена година за HTC. Покрај партнерството со Google и претставувањето на првиот Android смартфон, компанијата почна да произведува и свои смартфони. Еден од овие смартфони, HTC Touch HD, се обиде да го победи iPhone 3G во сопствената игра, ...
| | веќе видена | слични

Соодносот на екранот и куќиштето на телефонот се менуваше со текот на годините. Во последните неколку години, односот на екранот според куќиштето на телефонот, стана многу важна ставка. Денес како едно од најважните нешта стана екранот, кој претендира да го прекрие цел преден дел на телефонот. Сепак, нештата не беа отсекогаш такви какви што се сега. Порано беше потребно многу време за производителите и купувачите да го променат својот став кон големите екрани и дијагоналите. Погледнете како еволуираа екраните со текот на годините: 2007: Blackberry Curve Лансиран пред излегувањето на првиот iPhone, BlackBerry имаше голема физичка тастатура, но мал екран. Станува збор за дијагонала од 2.5 инчи и однос кон екранот според куќиштето од само 30.1%. 2007: Apple iPhone Првата генерација на iPhone е претставена во јуни 2007 година, со 3.5-инчен дисплеј и однос на екранот според куќиштето од 52%. Телефонот имаше прилично дебели рабови околу екранот и на врвот и на дното. Меѓутоа, екранот чувствителен на допир, ...
| | веќе видена | слични

Додека веќе е потврдено дека Note 9 пристигнува на 9 август, Samsung сеуште ги нема потврдено плановите за новите таблети кои планира да ги претстави... Според првичните информации, таблетите требаше да бидат претставни на 9 август, заедно со Note 9. Но, изгледа дека компанијата ги промени своите планови. Иако Samsung планира да претстави четири нови модели, компанијата планира посебен настан на 1 август, специјално наменет за Galaxy Tab S4. За оние кои не се запознаени, таблетот ќе доаѓа со 10.5 инчен дисплеј, исто како неговиот претходник, со значително намалени рамки, слично како плановите на Аpple за новата iPad линија. Во внатрешноста, ќе доаѓа со Qualcomm Snapdragon 835, 4GB RAM и 64GB меморија. Камерите ќе бидат од 13 и 8 мегапиксели. Последно, ќе работи на батерија од 7,300mAh. Сега за сега, сеуште не е познато зашто Samsung планира да го најави Galaxy Tab S4 на посебен настан.
| | веќе видена | слични

Според последните информации, Huawei би можел својот прв флексибилен паметен телефон да го претстави веќе во 2019. година. Гласините за флексибилните телефони чиј што екран ќе може лесно да се преклопи и како паричник да се стави во џеб, траат веќе неколку години. Но, ако може да им се верува на последните информации, првиот паметен телефон со флексибилен екран би можел да се појави на пазарот веќе идната година. Наводно, од Huawei забрзано работи на производството и лансирањето на својот прв флекибилен паметен телефон на преклопување со цел да го претекнат големиот ривал Samsung, иако до неодамна кружеа гласини дека Јужнокорејците веќе оваа година планираат да го претстават „револуционерниот“ телефон. Според гласините, Huawei својот флексибилен паметен телефон ќе го опреми со флексибилни OLED панели произведени од кинеската компанија “BOE”. Од друга страна, Samsung сами ги развиваат флексибилните екрани, а неодамна потврдија дека успешно е развиен првиот флексибилен екран кој што не се крши и за кој што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нека прекинат да глумат лудило во Јавното обвинителство, порача денеска адвокатот Јанаки Митровски, во врска со најновите детали од криминалната афера Рекет, ...
сите 128 | | | веќе видена

Веднаш да се најде замена за притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, порача денеска од Новаци премиерот Зоран Заев.Тој испрати јавна порака ...
сите 229 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски го прашува републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески каде се парите од рекетот ако објавениот извештај навистина ...
сите 153 | | | веќе видена

Мерката притвор од 30 дена на Јанева и беше доделена поради можност од бегство, влијание врз сведоци и инволвирани во истрагата за предметот „Рекет“ и ...
сите 382 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 78 | | | веќе видена

Кандидатка за нова министерка за финансии ќе биде Нина Ангеловска, додека за функцијата нови замени-министри за економија, за образование и за политички систем ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Samsung Galaxy Note 9 доаѓа комплет со подароци (Gear S3 и Gear IconX)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: