СЕЛА СО СИЛНА ПОРАКА ДО СДСМ И ДУИ: Ќе ја тргнеме вашата маска, не поддржуваме некој кој не е Албанец


Претседателскиот кандидат Блерим Река од митингот во тетовско Желино, порача дека на 21 април ќе се случи голема промена со политичкото минато.Укажа дека со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

По завршувањето на гласањето, од штабот на кандидатот Блерим Река изјавија дека изборите поминале многу фер, но дека се загрижени за малата излезност. - ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По завршувањето на гласањето, од штабот на кандидатот Блерим Река изјавија дека изборите поминале фер, но дека се загрижени за малата излезност. -Малиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кандидатот за претседател, Блерим Река, по остварувањето на своето гласачко право во општина Бутел рече дека очекува мирен изборен ден и ги повика граѓаните да ...
| | веќе видена | слични

Од Изборниот штаб на Блерим Река првиот круг од претседателските избори ги оценија како фер и демократски, но со мал одѕив на гласачите. Тоа за нив значи дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски по денешно гласање истакна дека очекува изборите да поминат без инциденти и да добие предност за дефинитивна победа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не се претставив како жртва, јас бев жртва. Со целокупниот процес и изнуда што беше правен од страна на оваа злосторничка група, предводена од Бојан Јовановски ...
сите 664 | | | веќе видена

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 558 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 83 | | | веќе видена

Во понеделникот вечерта во Париз, каде беше „испорачана“ Златната топка во 2019 година за Лео Меси, го сруши секој рекорд на публиката на социјалните медиуми. ...
сите 213 | | | веќе видена

СДСМ и министерот за внатрешни Оливер Спасовски се вплеткаа во сопствената мрежа и лицемерие. Вчера министерот Спасовски изјави дека влегол во компании поради ...
сите 68 | | | веќе видена

Правните експерти на Советот на Европа подвлекуваат дека со предлог-законот се надминува европската рамка, и се создаваат непотребни  трошоци за државните ...
сите 94 | | | веќе видена

Додека енергијата на Месечината во Овен се движи директно, се движиме во квадратот на Сонцето и Нептун, што ни дава сосема поинаква насока. Затоа и ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕЛА СО СИЛНА ПОРАКА ДО СДСМ И ДУИ: Ќе ја тргнеме вашата маска, не поддржуваме некој кој не е Албанец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: