Рецепт за домашен пробиотик: Ги чисти цревата, ги исфрла отровите од организмот

2 копии

Пореметувањето на варењето е нешто со што одвреме навреме се соочуваме сите. Затоа ни е потребно средство кое ќе ја спречи оваа состојба и ќе ни помогне да се ...
| | веќе видена | слични

Јаболковиот оцет, поради својот состав, има повеќе благотворни дејства на организмот… Јаболковиот оцет има малку необичен вкус на кој треба да се навикнете, но ...
| | веќе видена | слични

Основната состојка на оваа напивка е јогуртот, одличен извор на корисни бактерии кои можат да не заштитат од бројни летни инфекции. Покрај тоа, оваа напивка го ...
| | веќе видена | слични

Освен во кујната, сенфот може да го користите и на друг начин. Сенфот ја намалува температурата, ја ублажува главоболката и помага при отежнато голтање. Овој ...
| | веќе видена | слични

Ако сте и вие од оние кои денот им започнува со каде, ова добро ќе ви дојде. Станува збор за крем за кафе кој освен што е вкусен, добро ќе делува и на вашиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Иако другите видови оцет какви што се белиот оцет, балсамико оцетот и црвениот вински оцет, се користат главно во кулинарството, јаболковиот оцет се користи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 172 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

До четврток во попладневните часови ќе се задржи променливо и нестабилно време со честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на ...
сите 164 | | | веќе видена

По топлотниот бран изминатите денови, новата работна недела во гостиварскиот регион носи дестабилизација на времето, пад на дневната температурата и врнежи. ...
сите 173 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 80 | | | веќе видена

Довербата во процесот на проширување на ЕУ ќе настрада ако не почнат веднаш преговорите за пристапување на Северна Македонија и Албанија, изјави на ...
сите 146 | | | веќе видена

Годинава фестивалот, кој се одржуваше под мотото „Ова е наше време, време за театар“, понуди и придружна програма, како и промоции на театарска и театролошка ...
сите 53 | | | веќе видена

Успехот на најновата серија HBO, “Чернобил”, резултираше со зголемен број на туристи.Уништениот и напуштен град е се повеќе привлечен за туристите, но сега ...
сите 59 | | | веќе видена

Главните сојузници на САД ја притиснаа администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп да дадат поконкретни докази со кои ќе може точно да се поврзе ...
сите 111 | | | веќе видена

Близок соработник на бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов вели дека сите луѓе што живеат на потегот од Охридското езеро до Несебар и Варна се ништо ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рецепт за домашен пробиотик: Ги чисти цревата, ги исфрла отровите од организмот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: