Расте напнатоста поради запленетиот танкер, британски министер го предупреди Иран


Британскиот министер за надворешни работи, Џереми Хант, денеска изјави дека инцидентот со нафтениот танкер во Ормускиот проток може да биде знак дека Иран ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претставници на европските земји, Кина и Русија, кои се уште се посветени на нуклеарниот договор за Иран денеска се сретнаа со иранските претставници во Виена ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Иран, Хасан Рохани, изјавил дека присуството на странски сили ќе биде главниот извор за нови тензии во Персискиот залив, пренесува Ројтерс. Се ...
| | веќе видена | слични
4 копии
8 копии

Претседателот на иранската Организација за атомска енергија, Али Акбар Салехи, денеска соопшти дека Техеран планира да ја обнови својата активност во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Индиското МНР објави дека Иран ослободил девет од 12 членови на индискиот екипаж од танкерот за нафта „МТ Рија“ кој плови под знаме на Панама, запленетден на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии
3 копии

Лондон ќе испрати поморски бродови да ги придружуваат бродовите под британски знамиња, при преминувањето на Ормускиот проток, за да ја заштити нивната ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Скопското обвинителство нема кривично да го гони адвокатот на пратеникот Ејуп Алими, Мефаил Арслани за заканата кон обвинителот на СЈО, Гаврил Бубевски, ...
сите 283 | | | веќе видена

Два дена и нешто друго во меѓувреме беше потребно пратениците на СДСМ Фросина Ременски (потпретседател на Собранието) и Александар Кирацовски (доскорешен ...
сите 305 | | | веќе видена

По државниот секретар на САД, Мајк Помпео, честитика по повод Денот на независноста - 8 Септември и 28-годишната унитарност и самостојност денеска беше ...
сите 200 | | | веќе видена

Боите на Македонија се оние што доминираат на бабините скутници, веленца, килими, миленца, шамии, чорапи, елеци, фанели: црвената, црната и жолтата. Боите на ...
сите 95 | | | веќе видена

Случувањата со аферата Рекет без дилема дојдоа во многу лош момент во кој се решаваа за долгочекуваниот датум за почнување преговори за евроинтеграции, смета ...
сите 582 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расте напнатоста поради запленетиот танкер, британски министер го предупреди Иран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: