„Катимерини“: Пендаровски предупредува

13 копии

Албанскиот премиер Еди Рама на изборен митинг во Пустец рече дека неговиот добар пријател, претседателот на Северна Македонија, Стево Пендароски, е целосна ...
| | веќе видена | слични

-Мојот добар пријател, претседателот на Северна Македонја, Пендаровски,е дел од напорите на народот, државата, владата за да ги убедат земјите членки, Советот ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама на изборен митинг во Пустец го пофали Стево Пендаровски и рече дека „неговиот добар пријател, претседателот на С. Македонија“ е ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски вчеравечер објави дека разговарал со премиерот на Албанија без да открива што конкретно му рекол Рама. Разговорот се случил ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

Обвинителката Вилма Русковска не знае каде е специјалната обвинителка Катица Јанева, која минатата недела си поднесе неотповиклива оставка, а неколку часа ...
сите 616 | | | веќе видена

Пред пратениците следната недела во Собранието ќе се најде новиот текст на законот за Јавно обвинителство, со кој Специјалното јавно обвинителство ќе се ...
сите 109 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помиpyвање, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помиpyвањето го ...
сите 107 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена

Зоран Заев го легитимираше она што одамна го велам, а тоа е дека Рускоска е негов избор, и сега сака една Катица Јанева да ја замени со друга Катица Јанева, ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Катимерини“: Пендаровски предупредува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: