Разбојници ја ограбиле наплатната каса од паркингот во државна болница

Разбојници ја ограбиле наплатната каса од паркингот во Клиничкиот центар во Скопје. Според информациите на МВР, вчера околу 23,40 часот во полиција било ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Драма се одвивала во центарот на Скопје кога разбојник со пиштол го собрал прометот од сендвичара. МВР информира дек ноќеска во 01 часоти 10 минутиво СВР ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство веќе една недела молчи на поставените прашања на КУРИР и крие од јавноста одговор кој навистина се грижи и ја гарантира безбедноста ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчера околу 15:10 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на улица „Питу Гули“, по вербална расправија, Н.Н.(36) со остaр предмет му нанел ...
| | веќе видена | слични

Ноќеска околу 03:30 часот 26-годишна жена од Скопје пријавила дека пред угостителски објект во с.Марино била физички нападната од нејзиниот дотогашен партнер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Инфекцијата е раширена во сите делови на градот и нема познати кластери, вели д-р Александар Стојанов директор на Центарот за јавно здравје Скопје. Во моментов ...
сите 171 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Разбојници ја ограбиле наплатната каса од паркингот во државна болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: