Првите iPhone модели со целосен екран се очекуваат во 2021. година


2 копии
3 копии

Иако Индија не е еден од најпопуларните маркети за продажба на смартфони, сепак Apple планира новите модели да ги произведува и претстави првично токму таму... ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Го поздравувам усвојувањето на повеќе реформски закони, вклучително и Законот за јавно обвинителство. Нивната имплементација треба да го зајакне владеењето на ...
сите 464 | | | веќе видена

Разрешувањето на министерката за труд и социјала Рашела Мизрахи покажува дека моделот на Пржинска влада не функционира и треба да се размислува за негово ...
сите 336 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска побара, а судијата Васка Николовска Масевска прифати на денешното рочиште за случајот „Рекет“ новинарите да не ги слушаат ...
сите 398 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Првите iPhone модели со целосен екран се очекуваат во 2021. година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: