Марш по патеката на Македонскиот фронт

6 копии

Во метална кутија која датира од периодот на Првата светска војна, која беше дел од предметите кои му припаѓале на британскиот воен херој Ричард Булмор, беа ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Девет мали чоколади стари 103 години се откриени во кутија којашто му припаѓала на воен херој од Првата светска војна и заедно со деугети негови лични предмети ...
| | веќе видена | слични

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 286 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 212 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 232 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Марш по патеката на Македонскиот фронт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: