Детали за семејната драма во Гостивар: Синот го нападнал и му се заканувал на таткото, тој пукал кон него

8 копии

Триесет и тригодишен гостиварец завршил во болница со прострелна рана, откако неговиот татко пукал во него и го ранил во рака. Настанот се случил вчера претпладне во куќа на улицата „205“ во Гостивар. Според СВР Тетово, помеѓу таткото А.С. (57) и синот Б.С. дошло до вербална расправија во семејната куќа. Синот го нападнал, удирајќи го по телото и главата и упатил закани дека ќе го убие, но бил спречен од неговиот брат и истуркан во дворот. Набрзо потоа, Б.С зел секира и почнал да удира во вратата од куќата. Таткото извадил пиштол што го поседувал без дозвола и испукал еден куршум кон синот и го ранил во левата подлактица. Повредениот бил пренесен во гостиварската болница, каде што му е укажана лекарска помош и потоа е приведен во полициска станица. Осомничениот за пукањето, набрзо по пријавувањето е лишен од слобода. На синот му е земена парафинска ракавица, а оружјето со кое најверојатно е пукано е пронајдено и предадено на вештачење. Полициска екипа, по овластување на јавен обвинител, извршила увид на ...
| | веќе видена | слични

Еден постар човек ( 70 ) од Тревисо, северна Италија се искарал со својот син ( 40 ), кога си порачал проститутка дома, а на вратата се појавила идната снаа. Чекајќи девојка која дава сексуални услуги, наместо некоја непозната, се појавила девојката на неговиот син, која била по потекло од Јужна Америка. Човекот бил во голема дилема дали да му ги отвори очите на својот син, и да му каже дека неговата девојка не е келнерка, туку проститутка или да ја зачува тајнта и да не каже ништо никому, одлучил да не го изневери синот. Сепак, на крајот сфатил дека требало да си ја зачува тајната, затоа што синот не се налутил на девојка си, туку на својот татко. Овој „инцидент“ се случил пред четири години, но бил чуван во таност се додека случајот не добил судска завршница, на тужбата на синот кон татко си за повреда. Не е познато дали синот и келнерката се во врска се уште, но судијата никако не можел да го смири раскараното семејство.
| | веќе видена | слични
3 копии

57-годишниот А.С. и 33-годишниот Б.С. од Гостивар заработија кривични бидејќи дивееле во својот дом. Пред неколку дена во семејна куќа во Гостивар на А.С. настанала вербална расправија помеѓу него и неговиот син Б.С. кој физички го нападнал татка си задавајќи му повеќе удари со тупаници. Синот потоа зел секира со намера да го повреди својот татко, при што бил спречен во намерата од страна на неговиот брат. Во тој момент таткото со пиштол, кој го поседувал без одобрение, пукал кон синот Б.С. и го погодил во левата рака.
| | веќе видена | слични

Полицијата поднесе кривични пријави против гостиварецот А.С.(57), кој пукаше во својот син Билал С.(33) за да си го спаси животот откако бил нападнат со секира од синот, бидејќи не му давал пари за дрога. Таткото се товари за две кривични дела - убиство во обид при семејно насилство и недозволено држење оружје или распрскувачки материи. Неговиот син, пак, добил кривични пријави за телесна повреда при семејно насилство, за загрозување на сигурноста при семејно насилство и за загрозување со опасно орудие при тепачка или караница. Kако што претходно информиравме, расправијата за пари, кои Билал ги барал од својот татко за да купи дрога, била причината за семејната караница. Инцидентот се случил во понеделникот околу 9 часот, на улицата 206 во Гостивар, во дворот од семејната куќа на А.С. (57), кога тој почнал да се расправа со Билал. Додека се расправале за пари, синот го нападнал татка си, удирајќи го со тупаници по главата и телото и го повредил. Таткото се обидувал да го смири синот и да се оттргне од него, ...
| | веќе видена | слични

Пред два дена во семејна куќа во  Гостивар, сопственост на А.С., настанала  вербална расправија помеѓу него и неговиот син Б.С. поради нарушени семејни односи. Во расправијата Б.С. физички го нападнал А.С. задавајќи му повеќе удари со тупаници, а потоа зел секира со намера да го повреди својот татко, при што истиот бил спречен во намерата од страна на неговиот брат. Во тој момент првопријавениот А.С. со пиштол, кој го поседувал без одобрение, испукал во правец на второпријавениот Б.С., при што го погодил во пределот на левата рака - стои во полицискиот билтен.
| | веќе видена | слични
2 копии

Гостиварската полиција поднесе кривична пријава против А.С. (57) и Б.С. (33) двајцата од Гостивар, поради постоење основи на сомнение дека првопријавениот извршил две кривични дела убиство во обид при семејно насилство и недозволено држење на оружје или распрскувачки материи, додека второпријавениот извршил три кривични дела телесна повреда при семејно насилство, загрозување на сигурноста при семејно насилство и загрозување со опасно орудие при тепачка или караница.На 24 април во семејна куќа во Гостивар, сопственост на А.С., настанала вербална расправија помеѓу него и неговиот син Б.С. поради нарушени семејни односи. Во расправијата Б.С. физички го нападнал А.С. задавајќи му повеќе удари со тупаници, а потоа зел секира со намера да го повреди својот татко, при што истиот бил спречен во намерата од страна на неговиот брат. Во тој момент првопријавениот А.С. со пиштол, кој го поседувал без одобрение, испукал во правец на второпријавениот Б.С., при што го погодил во пределот на левата рака.
| | веќе видена | слични
10 копии

Основното јавно обвинителство – Гостивар донесе Наредби за спроведување на истражна постапка против татко и син, инволвирани во меѓусебен оружен инцидент. Според првичните сознанија, инцидентот се случил кога синот Б.С., по вербална расправија во семејната куќа, физички го нападнал својот татко А.С. со тупаници, нанесувајќи му телесни повреди во пределот на главата и слабината и упатувајќи сериозни закани дека ќе нападне врз неговиот живот и тело. По ова, Б.С. излегол во дворот на куќата, од каде земал секира и се обидел повторно да го нападне својот татко и тешко да го повреди, но во тоа бил спречен од неговиот брат Р.С., кој успеал да го изведе надвор за да го смири. Сепак, Б.С. не се смирил и продолжил да удира со секирата по влезната врата со намера да влезе во куќата. Во тој момент А.С. испукал еден куршум од огнено оружје – пиштол со калибар 7,65 мм, кој го поседувал без дозвола, во правец кон неговиот син Б.С. и го погодил во мускулното ткиво од левата рака, нанесувајќи му влезно-излезна рана. По ...
| | веќе видена | слични

Синот е ранет во левата рака, повредите му се санирани, против двајцата ќе следуваат соодветни пријави Татко и син од Гостивар се приведени поради меѓусебна пресметка во која користеле тупаници, секира и пиштол. Синот е ранет во левата рака, повредите му се санирани, против двајцата ќе следуваат соодветни пријава. Инцидентот, како што соопшти полицијата, се случи во понеделникот околу 9 часот кога дошол до кавга меѓу 33-годишниот син и неговиот татко на возраст од 57 години. Синот го натепал татко си со клоци и со тупаници, а потоа излегол во дворот од семејната куќа за да земе секира и со неа сакал да ја доврши пресметката. Во тоа бил спречен од братот, но само за кратко. Со секирата почнал да удира во металната врата од куќата, но во тој момент, татко му истрелал еден куршум од пиштолот што го поседувал без дозвола, кој завршил во левата рака на синот, нанесувајќи му влезно-излезна рана. По инцидентот, двајцата се приведени, а од Основното јавно обвинителство велат дека синот продолжил да се заканува и во ...
| | веќе видена | слични

На 24.04.2017 година од 14.40 до 15.15 часот, по наредба од Судија на претходна постапка, од страна на полициски службеници од НК КР Гостивар извршен бил претрес во дом и други простории во куќата сопственост на К.Н. во Гостивар. При претресот биле пронајдени, и со потврда одземени за понатамошна постапка, една бела најлонска кеса со непозната тревкаста материја, една торба во која имало два лап-топ компјутери и полначи за истите, за кои постоои сомнение дека потекнуваат од кривично дело „тешка кражба“. СВР Тетово презема мерки и активност за целосно расчистување на случајот. Loading...
| | веќе видена | слични

На 24.04.2017 година околу 09.00 часот во Гостивар, во дворот од семејната куќа на А.С. (57), дошло до расправија помеѓу него и неговиот син Б.С. (33). Во еден момент Б.С. физички го нападнал татко си , удирајќи го со тупаници во пределот на главата и телото, при што му нанел телесни повреди и притоа му упатил сериозна закана дека ќе нападне врз неговиот живот и тело. Потоа земал секира со намера да го нападне, но бил спречен од неговиот брат Р.С., кој успеал да го изнесе надвор од дворот, каде почнал со секирата да удира во железната врата. Тогаш А.С. со пиштол, кој го поседувал без одобрение, истрелал еден куршум и го погодил Б.С. во левата рака, нанесувајќи му влезно-излезна во пределот на надлактицата. Увид на местото на настанот извршила екипа од ПС ОН Гостивар. Од слобода се лишени горенаведените лица, а со Потврда за привремено одземени предмети одземен е пиштолот. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. Loading...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 202 | | | веќе видена

Сама се си кажала...Јелена Крлеуша се најде во центар на порно скандал кога босанскиот фудбалер Огњен Врење пласирал експлицитни матреијали во јавност, за ...
сите 166 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 61 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Детали за семејната драма во Гостивар: Синот го нападнал и му се заканувал на таткото, тој пукал кон него

Од:
До кого (е-маил):
Порака: