Во угостителски објект на патот Тетово-Гостивар приведени 10 девојки

3 копии
3 копии

Во текот на минатата ноќ во периодот од 00.50 часот до 02.00 часот година полициски службеници од СВР Тетово извршиле акциска контрола во угостителски објект ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на вчерашниот ден во периодот од 22.00 часот на 10.10.2018 година до 02.00 часот на 11.10.2018 година полициски службеници од СВР Тетово извршиле ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Засега непознати сторители во точно неутврден период изминатите десеттина дена со камења скршиле и оштетиле седум прозорски стакла на црквата „Свети Атанасиј“ ...
| | веќе видена | слични
5 копии
9 копии

При претсрес и контрола на угостителски објект без фирма, синоќа полицијата во Тетово пронашла и одзела 6.200 денари и два апарати за игри на среќа. Како што ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
повеќе

Останато

Специјалното јавно обвинителство во аргументите на жалбата која ја отфрли кривичниот совет на скопска единица, навеле дека барале притвор за осомничениот Томе ...
сите 136 | | | веќе видена

Лично сметам дека амнестија во таа смисла во која што сакаат некои да ја прикажат не беше понудена, ниту пак може да се понуди во Парламент таква амнестија од ...
сите 202 | | | веќе видена

Три дена траеше собраниската расправа за тоа дали и зошто треба да се пристапи кон измени во Уставот и -„Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ се откажуваат од дебата во ...
сите 107 | | | веќе видена

По притисоците врз секој вработен во администрацијата, врз свои партиски членови и нивни роднини, вработени во приватни фирми и компании, обвинетиот ...
сите 119 | | | веќе видена

Охрид, 19. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со умерена облачност и слаб до умерен северозападен ветер. Максималната температура во Охрид ...
сите 207 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, денеска во Брисел, по официјалното отворање на процесот на пристапните разговори на Македонија со НАТО, се сретна ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во угостителски објект на патот Тетово-Гостивар приведени 10 девојки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: