Почнува Вевчанскиот карневал

10 копии
2 копии

Зетот, невестата, двата ѓавола и двата глупи августа, како и останатите маски инспирирани од случувањата во изминатата 2018 година, викендов традиционално ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сашо Јанкоски, градоначалникот на Вевчани, упати апел до организаторите и учесниците на Вевчанскиот карневал оваа година да се избегнат маските кои го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Вевчани деновиве се привршуваат последните подготовки за претстојниот ВЕВЧАНСКИ КАРНЕВАЛ, една од најголемите културни знаменитости во Македонија која од ...
| | веќе видена | слични

Останато

„СДСМ продолжува со промените и со зајакнувањето на капацитетите што се во интерес на граѓаните и имаат за цел забрзување на напредокот. Последните промени во ...
сите 673 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почнува Вевчанскиот карневал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: