Ново возило за заловување и транспорт на бездомните кучиња на градските улици

4 копии

ЈП „Комунална хигиена“ – Скопје денеска го стави во употреба новото возило наменето за заловување и транспорт на бездомните кучиња од скопските улици. Ова е ...
| | веќе видена | слични

Општина Прилеп ја демантира веста која беше објавена во повеќе медиуми дека ќе се врши еутаназија на кучиња. Во реакцијата објавена на официјалната страница на ...
| | веќе видена | слични

Да се запре со кревањето паника и страв во однос на бездомните кучиња во Прилеп, како и информациите за епидемија од лајшманиоза во општината и најавите за ...
| | веќе видена | слични

Општина Прилеп остро ги демантира наводите објавени на некои медиуми, дека Градот Прилеп ќе врши еутаназија на кучињата.„Со извадена изјава од контекст, се ...
| | веќе видена | слични

Ова е второ возило на ЈП „Комунална хигиена“-Скопје што ќе се користи од специјализираната Служба за хуман третман и контрола, при секојдневните акции за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 200 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Владата а Србија синоќа во Германија испрати авион, кој од аеродромот во Дортмунд го донесе телото на познатиот пејач на народна и новокомпонирана музика, ...
сите 183 | | | веќе видена

Две недели по распишувањето на претседателските избори, а во исчекување на кандидатот со кој ќе влезе во изборна трка владејачкото мнозинство, „Макфакс“ ...
сите 140 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ново возило за заловување и транспорт на бездомните кучиња на градските улици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: