Пинтуро е нов светски шампион во комбинација


3 копии
2 копии
2 копии

Норвежанецот, Кјетил Јансурд е новиот светски шампион во најбрзата скијачка дисциплина спустот. До мундијалското злато на шампионатот во шведскиот ски-ценатр ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска на програмата беше спуст делницата на Светското првенство во алпско скијање кое се одржува во Оре, а мора да се напомене дека оваа трка ги понуди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 250 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд трамп го потпиша законот за избегнување нова делумна блокада на државната администрација. Со Законот се обезбедени 333 ...
сите 121 | | | веќе видена

Грчкото собрание денес треба да гласа за протоколот за пристапување на Македонија во НАТО откако вчера доби зелено светло на Комитетот за надвореша политика и ...
сите 122 | | | веќе видена

Во Градската општа болница „8 Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти, а тројца од нив се во критична состојба. Останатите 15 пациенти се во стабилна ...
сите 202 | | | веќе видена

Експертот за уставно право и професор на правниот факултет „Јустинијан Први“ Гордана Силјановска Давкова и официјално е кандидатот со кој ВМРО ДПМНЕ како ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пинтуро е нов светски шампион во комбинација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: