Средба Заев – Пахор: Словенечниот претседател очекува Македонија да биде следна членка на НАТО


13 копии

Словенија внимателно ја следи и ја одобрува добрососедската и регионалната политика на Република Македонија како еден од условите за членството во ЕУ и НАТО и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Унапредување на трговската размена, разгледување на македонската иницијатива за склучување договор за соработка во областа на туризмот и седница на Мешовитата ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши, оствари средба со министерот за економија и технологија на Република Словенија, Здравко Почивалшек, во рамките на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Зоран Заев се сретна со претседателот на Република Словенија, Борут Пахор, во рамки на официјалната посета на владината делегација на Република ...
| | веќе видена | слични

Се подготвуваат услови за политички консензус во однос на евроатлантските аспирации и процесот на нашата земја во таа насока, истакнал премиерот Зоран Заев на ...
| | веќе видена | слични

Владината коалиција, рекол Заев, по локалните избори има обврска што е можно побргу да ги продолжи започнатите реформски процеси. „Настојуваме пред нашиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев денеска се сретна со претседателот на Република Словенија, Борут Пахор, во рамките на официјалната посета на владината делегација на ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на официјалната посета на Словенија, се сретнав со словенечкиот претседател, Borut Pahor и со претседателот на словенечкиот Државен Збор, Milan ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Можностите и потенцијалите за инвестирање во Република Македонија, новите владини политики во економската сфера и во делот на странските инвестиции ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев денеска ја продолжува официјалната посета на Република Словенија. Заев денеска ќе ја продолжи посетата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема промена во одлуките на Апелациониот суд, одбиени се жалбите на притворените за 27 април. Во притвор остануваат пратениците Сашо Василевски и Љубен ...
сите 282 | | | веќе видена

Неколку пати бевме сведоци како претседателот на Собранието, Талат Џафери го одложува гласањето на одреден закон во Собранието, поради немање на кворум. Такво ...
сите 91 | | | веќе видена

Ратификацијата на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Република Македонија и Република Бугарија денеска влегува на разгледување на две ...
сите 278 | | | веќе видена

Република Македонија е во тотален мрак, по доаѓањето на СДСМ на власт. Правдата и правната држава не постојат. Судот е директен соучесник во уништувањето на ...
сите 190 | | | веќе видена

Новиот закон за употреба на јазиците ќе го чини буџетот за 2018 година, 106 милиони денари или приближно 1,7 милиони евра. За да функционираат Агенцијата за ...
сите 354 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Имате впечаток дека некој сака да ви наштети. Но престанете да мислите дека се е така црно. Во љубовта конечно сте расчистиле со минатото. ...
сите 35 | | | веќе видена

Незадоволство тлее веќе подолго време меѓу членовите на извршната власт од редовите на СДСМ поради лошите кадровски решенија на министерските позиции од ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба Заев – Пахор: Словенечниот претседател очекува Македонија да биде следна членка на НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: