Ѕвездата на виолина Ванеса Меј со Филхармонијата и оперски солисти го отвораат 59.Охридско лето

Светската ѕвезда на виолина Ванеса Меј и Филхармонијата вечерва во 21 часот на Антички театар ќе го отворат 59. издание на најголемиот македонски фестивал ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Новата концертна сезона (2019-2020) на Филхармонија е насловена „Моја бесмртна љубов“ и на публиката ќе ѝ понуди фантастичен избор на солисти и диригенти, како ...
| | веќе видена | слични

„Моја бесмртна љубов“ е насловена концертната сезона 2019-2020 на Филхармонијата, во која ќе одбележи 75 години постоење. Слоганот е инспириран од писмата на ...
| | веќе видена | слични

„Моја бесмртна љубов“ е насловена новата концертна сезона 2019/2020 на Филхармонијата, која ќе почне на 26 септември. Насловот, како што вели директорот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Маестрален настап на фестивалот „Охридско лето“ синоќа приреди Националната Опера и Балет на Република Северна Македонија поставувајќи ја балетската претстава ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Музичко-сценската програма на фестивалот „Охридско лето“ продолжува вечерва со балетската претстава „Либертанго“ што ќе ја изведе Националната опера и балет на ...
| | веќе видена | слични

Во рамките на традиционалната Вечер на Европската унија што се одржува на фестивалот „Охридско лето“, вечерва со почеток во 21 часот во црквата „Света Софија“ ...
| | веќе видена | слични

Триото „Пендерецки“ синоќа во црквата „Света Софија“ приреди концерт за паметење во рамките на Полската вечер на фестивалот „Охридско лето“.Младите уметници, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кинеската амбасада во Казахстан ги предупреди кинеските граѓани во таа земја за ширење на непознат вид пневмонија со висока стапка на смртност.„Според ...
сите 756 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање во Аеродром рече дека од Аеродром мириса на голема победа на 15 јули и тука се заблагодари на луѓето ...
сите 489 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на средба со граѓаните во скопска Гази Баба рече дека веќе не се поставува прашањето кој е победникот на 15 ...
сите 438 | | | веќе видена

КАМПАЊАТА ОДИ КОН ФИНИШОТ, ИМА И НОВИ „БОМБИ“ Две нови снимки на кои се слуша лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев беа објавени денеска на јутјуб на ...
сите 192 | | | веќе видена

Ги повикувам граѓаните масовно да излезат на гласање, да не се плашат за своето здравје затоа што ние се погриживме да ги снабдиме сите избирачки одбори со ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѕвездата на виолина Ванеса Меј со Филхармонијата и оперски солисти го отвораат 59.Охридско лето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: