Пациентите со ретката болест АЛПОРТОВ синдром од Балканот на тридневна средба во Охрид

Пациентите со ретката болест Алпортов синдром и на нивните семејства од балканските земји од 31 август до 2 септември во Охрид ќе одржат конференција на која ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во организација на Здружението на граѓани со ретки болести „Живот со предизвици“ од 31 август до 2 септември во Охрид ќе се одржат серија предавања посветени ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 25. август 2018 (ИНПРЕС) – Од 31-во август до 2-ри септември, Охрид ќе биде домаќин на Првата балканска средба на пациенти, семејства и експерти за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера се одржа првата заедничка средба на специјалисти и семејства на пациенти со спинална мускулна атрофија во Македонија, соопштуваат од здружението за ...
| | веќе видена | слични

На 23-ти август во хотелот Порта во Скопје, се одржа првата заедничка средба на специјалисти и семејства на пациенти со Спинална Мускулна Атрофија во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 17 | | | веќе видена

Најмоќната земја-членка на Европската Унија, Германија, реши целосно да се вложи за успех на референдумот. Министерот за Европа, Михаел Рот, во краткиот ...
сите 91 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин Офис, Сер Алан Данкан. На ...
сите 283 | | | веќе видена

Вардар ја продолжи победничката серија во СЕХА Газпром лигата со триумфот над Стеауа Букурешт, 27-21 (15-11), истовремено поставувајќи нов клупски рекорд. ...
сите 122 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пациентите со ретката болест АЛПОРТОВ синдром од Балканот на тридневна средба во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: