Нова драма на Блискиот Исток, Иран заплени странски танкер


3 копии

Иранската Револуционерна гарда заплени „странски брод“ и соопшти дека запленетиот брод криумчарел милиони барели гориво, објавија иранските државни медиуми. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европските земји треба да ги исполнат своите обврски за обезбедување на слободата на трговија за Иран да го зачува нуклеарниот договор, изјави иранскиот ...
| | веќе видена | слични

Иранската револуционерна гарда заплени „странски брод“ и вели дека „шверцувал“ еден милион барели гориво, објавија иранските медиуми. Техеран веќе е во спор со ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Како што најавуваат од Велика Британија, до крајот на оваа година нов брод на Кралската морнарница ХМС Кент се очекува да биде испратен во водите на Персискиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На прашањето: дали очекува да почнат лични дисквалификации врз неа и врз дел од обвинителите во тимот како тоа дека против Катица Јанева се водела судска ...
сите 449 | | | веќе видена

Обвинителките Ленче Ристоска и Фатиме Фетаи или кој било обвинител назначен како вршител на должноста не можат да ја преземат функцијата на специјалната јавна ...
сите 436 | | | веќе видена

Поранешниот член на групата „Нокаут“ и нов заменик-министер за економија Кирил Колемишевски, воскресна во политиката преку шарените трибини пред Владата за ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова драма на Блискиот Исток, Иран заплени странски танкер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: