Совети за воспитување на дете без комплекси: 5 реченици на кои треба да заборавите


Секој родител посакува неговото детето да израсне во независна и успешна личност со силен карактер. Но, тоа што родителите го забораваат е дека нивното ...
| | веќе видена | слични

Како Американка во Германија, кога првпат отидов на игралиште во Берлин, сосема полудев. Германските родители стоеја сите заедно, пиеја кафе и си разговараа не ...
| | веќе видена | слични

Тато носи, мама меси. Таква станува ситуацијата во Македонија. До кога од нашите деца ќе правиме паразити, се прашува една повозрасна скопјанка. Таа деновиве ...
| | веќе видена | слични

Важноста на материјалниот статус многу родители знаат да им ја пренесат на своите деца уште од најмала возраст. Но, не се вели залудно дека децата се огледало ...
| | веќе видена | слични

Дали и колку веруваме во ова? Дали мислиме дека ќе им се случи и на нашите деца? Кога ги забележуваме првите знаци? Проблемот настанува тогаш кога играњето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Андриа Зафираку функционира со само три часа сон дневно, но изгледа многу енергично. „Се работи за адреналин, за возбуда, од сè по нешто“, вели. Номинирана од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 363 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 248 | | | веќе видена

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат ...
сите 296 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Совети за воспитување на дете без комплекси: 5 реченици на кои треба да заборавите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: