Го нарекуваат машка Јелена Карлеуша, а еве што мисли Ѓорѓе Давид за македонскиот претставник во „Ѕвездите на Гранд“


Не остануваат уште многу емисии до крајот на сезоната на „Ѕвездите на Гранд“, а финалето е закажано за 20 јуни. Во финалната емисија ќе се борат 16 кандидати, ...
| | веќе видена | слични

Талентираната Џејла Рамовиќ од Босна и Херцеговина во секое издание на „Ѕвездите на Гранд“ воодушевува со својот стас и глас. Кога таа настапува никој „не ...
| | веќе видена | слични

Мартинијан Кириловски продолжува со одличните настапи на „Ѕвездите на Гранд“. Во борбата за влез во полуфиналето тој по којзнае кој пат покажа дека поседува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Викендов се емитуваше четврт-финалето на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ каде настапуваа и македонските кандидати. Тие со посебни перформанси ...
| | веќе видена | слични

Четвртфилалето на “Ѕвездите на Гранд“, судејќи по најава, ќе биде по возбудливо отколку досега.Имено, менторите дале се од себе кондидатите да ги подготват на ...
| | веќе видена | слични

Водителката на “Ѕвездите на Гранд“ Сања Кужет е во повеќегодишна љубовна врска со бизнисмен, директор на маркетинг агенција на една автомибилска куќа, Немања ...
| | веќе видена | слични

Ѓорѓе Давид, кој заедно со Јелена Карлеуша е дел од жирото на Ѕвездите на Гранд, бил прв пат на настап на пејачката, која прв пат настапи во Белград после ...
| | веќе видена | слични

Во една од најпопуларните балкански продукции „Гранд“ освен пејачи од српската естрада може да видиме и македонски пејачи кои гостуваат по разни емисии. Така ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 172 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

До четврток во попладневните часови ќе се задржи променливо и нестабилно време со честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на ...
сите 164 | | | веќе видена

По топлотниот бран изминатите денови, новата работна недела во гостиварскиот регион носи дестабилизација на времето, пад на дневната температурата и врнежи. ...
сите 173 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 80 | | | веќе видена

Довербата во процесот на проширување на ЕУ ќе настрада ако не почнат веднаш преговорите за пристапување на Северна Македонија и Албанија, изјави на ...
сите 146 | | | веќе видена

Годинава фестивалот, кој се одржуваше под мотото „Ова е наше време, време за театар“, понуди и придружна програма, како и промоции на театарска и театролошка ...
сите 53 | | | веќе видена

Успехот на најновата серија HBO, “Чернобил”, резултираше со зголемен број на туристи.Уништениот и напуштен град е се повеќе привлечен за туристите, но сега ...
сите 59 | | | веќе видена

Главните сојузници на САД ја притиснаа администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп да дадат поконкретни докази со кои ќе може точно да се поврзе ...
сите 111 | | | веќе видена

Близок соработник на бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов вели дека сите луѓе што живеат на потегот од Охридското езеро до Несебар и Варна се ништо ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Го нарекуваат машка Јелена Карлеуша, а еве што мисли Ѓорѓе Давид за македонскиот претставник во „Ѕвездите на Гранд“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: