Нападнат најголемиот противник на Путин: Навални со зелено лице отвора штабови по Русија

Рускиот опозициски лидер, Алексеј Навални, во сибирскиот град Барнаул бил полиен со зелена течност од непознат маж. Навални денес на Твитер напишал: "Ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на опозцијата во Русија Алексеј Навални денеска во сибирскиот град Барнаул бил нападнат, при што бил полиен со светло зелена течност на лицето. -Ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

И птиците повеќе не сакаат да летаат над опустошениот е рид над скопското село Кондово. Пред само два дена силните пламени јазици пеплосаа сè. Уништена е ...
сите 582 | | | веќе видена

Починатиот важел за културен и мирен човек, со кого никој немал проблеми во соседството. Осомничениот Спасе пак кој извесно време живеел во Австралија ...
сите 110 | | | веќе видена

Рускиот премиер Дмитри Медведев оцени дека Соединетите Држави, со воведувањето на новите санкции, и објавија трговска војна на Русија. Претходно американскиот ...
сите 34 | | | веќе видена

Нешто по 22 часот, вчера претседателот на Собранието Талат Џафери ја прекина 6-тата седница, на која се расправа за разрешување на Jавниот обвинител Марко ...
сите 66 | | | веќе видена

Тој посочи дека ВМРО-ДПМНЕ предупредувале дека тоталната партизација која Оливер Спасовски и СДС ја спроведуваа во изминатите 3 месеци со поставување на ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нападнат најголемиот противник на Путин: Навални со зелено лице отвора штабови по Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: