Библиотеката на отворено во Куманово остана без книги оти граѓаните не ги враќаа

Не заживеа идејата „Little Free Library“ за слободна размена на книги, која се реализира во повеќе од 80 земји во светот. Полиците на бесплатната библиотека во ...
| | веќе видена | слични

Седумгодишната Јована Алтанџиева од Неготино, е најмладиот читател во библиотеката „Страшо Пинџур“ во градот, а чита од својата трета година. Таа е одлична ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот, Павле Богоевски, во својство на претседател на Комисијата за мандатно-имунитетни и деловнички прашања за во четврток закажа седницата на ова тело ...
сите 331 | | | веќе видена

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 280 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски денеска го прими претседателот на политичката партија Алијанса за Албанците, Зијадин Села, кој ...
сите 236 | | | веќе видена

Претседателот на австрискиот Парламент за в понеделник го закажа гласањето доверба на канцеларот Себастијан Курц, чија коалициска Влада се распадна по ...
сите 179 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп, го спречи поранешниот советник на Белата куќа Дон Мекган да сведочи пред Конгресот во врска со извештајот на специјалниот ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Библиотеката на отворено во Куманово остана без книги оти граѓаните не ги враќаа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: