Само вака можете да го спречите потењето за време на летните месеци

Многумина од нас употребуваат дезодоранси против потење во утринските часови, пред да се облечеме и да излеземе од дома. Сепка, една докторка тврди дека не би ...
| | веќе видена | слични

Кога температурата е значител но голема и помислувате дека не можете да дишете без клима, а не па да заспиете, на сцената стапуваат некои мали куќни трикови. ...
| | веќе видена | слични

Не е добра идеја да спиете под вештачки ладен воздух, а ако ги отворите прозорците, комарците со задоволство ќе ве посетат. Сепак, постои решение. И тоа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 390 | | | веќе видена

Унгарската Влада ја исклучува можноста за екстрадиција на поранешниот македонски премиер Никола Груевски во Македонија, изјави денеска унгарскиот министер за ...
сите 174 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 236 | | | веќе видена

Ако Унгарија веќе има донесено одлука за азил за осудениот експремиер Никола Груевски, како што утринава објавија унгарски медиуми, тогаш таа е претходно ...
сите 397 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Само вака можете да го спречите потењето за време на летните месеци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: