МЗШВ: Голем интерес за јавниот повик за давање под закуп на земјоделско земјиште до 3 хектари, пристигнати близу 300 понуди

13 копии

Вчера заврши рокот за поднесување на понуди за учество на јавниот повик за давање под закуп на земјоделско земјиште во државна сопственост до 3 хектари. До ...
| | веќе видена | слични

Рокот за поднесување понуди за учество на јавниот повик заврши вчера. Оттаму известуваат дека се работи за повик на кој за разлика од огласите за кои што МЗШВ ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Сите заинтересирани за купување земјоделско земјиште во државна сопственост под оранжерии и помошни објекти во функција на оранжериите може да достават понуди ...
| | веќе видена | слични

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство преку соопштение потсетува дека на 25 јануари истекува рокот за доставување документација за јавниот ...
| | веќе видена | слични

Изготвување стратегија за сигурен пласман на производството и реализација на капитални инвестиции посебно во преработувачката индустрија и водостопанството, се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За околу три недели односно на 25 јануари истекува рокот за доставување документација за јавниот оглас за доставување на понуди за интерес за купување на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дали само со одлучна и сеопфатна акција и истрага може да се врати довербата во институциите и во неопходноста за градење на правна држава? Ова прашање повеќе ...
сите 475 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, која вечерва е донесена во истражниот затвор во Шутка, нема да биде сместена во тн. хашко привилегирано ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗШВ: Голем интерес за јавниот повик за давање под закуп на земјоделско земјиште до 3 хектари, пристигнати близу 300 понуди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: