МЗШВ: Голем интерес за јавниот повик за давање под закуп на земјоделско земјиште до 3 хектари, пристигнати близу 300 понуди

13 копии

Вчера заврши рокот за поднесување на понуди за учество на јавниот повик за давање под закуп на земјоделско земјиште во државна сопственост до 3 хектари. До ...
| | веќе видена | слични

Рокот за поднесување понуди за учество на јавниот повик заврши вчера. Оттаму известуваат дека се работи за повик на кој за разлика од огласите за кои што МЗШВ ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Сите заинтересирани за купување земјоделско земјиште во државна сопственост под оранжерии и помошни објекти во функција на оранжериите може да достават понуди ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За околу три недели односно на 25 јануари истекува рокот за доставување документација за јавниот оглас за доставување на понуди за интерес за купување на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство преку соопштение потсетува дека на 25 јануари истекува рокот за доставување документација за јавниот ...
| | веќе видена | слични

Изготвување стратегија за сигурен пласман на производството и реализација на капитални инвестиции посебно во преработувачката индустрија и водостопанството, се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 202 | | | веќе видена

Тежок период за бракот и семејствотоЈелена Карлеуша имала тежок нервен слом кога на интернет се појавиле експлицитните фотографии со тврдење дека таа е на нив ...
сите 164 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 61 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗШВ: Голем интерес за јавниот повик за давање под закуп на земјоделско земјиште до 3 хектари, пристигнати близу 300 понуди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: