Ослич во доматен сос

Нема потреба да се објаснува дека рибата е одличен извор на високо квалитетни протеини, незаситени масти, железо, калиум, фосфор, витамини…. Затоа дозволете си високо квалитетно ручече од морска храна во комбинација со сос од домати.
| | веќе видена | слични

Состојки: 600 гр компири 1 поголем модар патлиџан 5 печени пиперки 120 гр кус кус 1 главица кромид 3 чешниња лук 400 гр пелато од домати 1 лажица пире од домати 1 лажиче шеќер 2 дл вода, зејтин босилек, магдонос мешавина од зачини Приготвување: 1. Компирите се лупат и се сечат на кругови. 2. Неизлупениот модар патлиџан се сече на кругови, се посолува и се остава да пушти сок. Потоа се мие и се остава да се исуши. 3. Круговите од компири и од патлиџанот се потпекуваат на врел зејтин. 4. Посебно се приготвува сос. Кромидот и лукот ситно се сечкаат и се пропржуваат на малку зејтин. Се додава пирето од домати, а потоа пелатото, вода, шеќер и зачини по желба па се заедно се вари кратко. 5. Се намастува огноотпорен сад и по дното се распоредуваат компирите. Се прелеваат со малку сос од домати и се посипува со кус кус. Потоа се реди модар патлиџан, се прелива со сос и со кус кус, а на крајот се распоредуваат печените пиперки и се прелеваат со преостанатиот сос и кус кус. Се пече во загреана рерна на 200 ºЦ 40 ...
| | веќе видена | слични

Состојки: 300 г интегрални кори за пита 2 китки свежа блитва 2 млади кромидчиња 1 млад лук маслиново масло 200 г кисела павлака Сол, бибер, власец, сусам Приготвување: Корите се виткаат во влажна крпа и стојат така се додека не се приготву смесата. Блитвата се сечка на ситни парчиња, се бланшира во зовриена вода околу минута. Во меѓувреме на маслиново масло се пропржува младиот кромид исечкан на тркалца и младиот лук. Се трга од оган и се додава исцедената блитва, се ставаат зачини, се додава павлаката и се се соединува. На калап се става хартија за печење па на дното се става една цела кора, а потоа останатите кори се кинат и се додаваат во смесата од блитва. Се добро се меша и се става втз кората во калапот и рамномерно се распоредува. Се поросува со сусам. Се става во загреана рерна на 180 околу половина час.
| | веќе видена | слични

Еве што ви е потребно за да приготвите вкусно пилешко со кари. Еве што ви е потребно за да приготвите вкусно пилешко со кари.Состојки:• масло• 1 кромид, ситно сечкан• 2 големи лажици кари паста• 4 домати, сечкани• 4 парчиња пилешки стек• 100 гр млад спанаќ• 4 големи лажици јогурт• малку коријандерПодготовка:Чекор 1: загрејте го маслото во сад за пржење (најдобро да имате сад кој не лепи и има поклопец). Додадете го исечканиот кромид. Пржете околу 3 минути, додека не омекне. Потоа се става пастата од кари и потоа пржете уште 1 минута.Чекор 2: во сад за пржење се додаваат пилешкото (исечкано на парченца), доматите и вода. Затворете го садот и оставете да се динста околу 15–20 минути. Потоа, додадете го спанаќот. На крај помешајте со јогурт и коријандер.Се служи со ориз, печено лепче, тортилја или салата.
| | веќе видена | слични

Изненадете ги вашите најблиски со вкусни крцкави компири. Подолу прочитајте како да ги подготвите. Потребни состојки: 6 компири 2 чешниња лук 2 лажици маслиново масло кашкавал и павлака сол бибер Подготовка: Загрејте ја рерната. Излупете ги и засечете ги компирите на парчиња, но не до крај. Меѓу парчињата ставете малку лук, насолете ги компирите и ставете му бибер. Печете околу 40 минути и пред крај одозгора ставете кашкавал. Пријатно!
| | веќе видена | слични

Состојки: 6 поголеми домати 150 гр трошки од соја 1 главица кромид 2 моркови 150 гр шампињони 80 гр кечап 5 дл сок од домати супа од зеленчук по потреба 0,5 дл маслиново масло мешавина од зачини бибер Приготвување: 1. Доматите да се засечат кон врвот, а капачињата да се зачуваат. Потоа внимателно со лажиче да се издлаби внатрешноста. 2. Кромидот и шампињоните да се исечкаат на коцкички, а морковите да се изрендаат на крупно ренде. 3. Трошките од соја да се прелијат со врела вода и да се остават да набабрат. Потоа да се исцедат од течноста. 4. На малку маслиново масло да се пропржат кромидот и морковите, да се додадат шампињоните и трошките соја па да се динста со повремено долевање на вода по потреба додека не омекнат сите состојки. 5. Пред крајот се додава кечап, се зачинува и се меша. 6. Со приготвениот фил се полнат доматите и се затвараат со капачињата. 7. Посебно се меша сок од домати со малку супа од зеленчук и се истура во огноотпорен сад во кој потоа се редат доматите и се печат во загреана рерна на ...
| | веќе видена | слични

Направете вкусни и меки палачинки, еве што ви е потребно. Направете вкусни и меки палачинки, еве што ви е потребно.Потребни состојки: - 3 јајца - 250г брашно - 350 мл млеко - 1 чаша минерална вода - Малку сол - 2 лажички масло - Половина лажичка румПодготовка:Измешајте ги јајцата додека не добиете густа хомогена смеса, ставете го маслото па млекото и измешајте. Потоа непрекинато мешајте и сипајте го брашното, додадете сол и рум за смесата да добие арома, а уште поважно за да спречите впивање на маслото. Доколку смесата ви се чини густа, разредете ја со минерална вода. Пржете ги палачинките на тавче на кое нема да се лепат.
| | веќе видена | слични

Изматете ги пенесто јајцата, па додајте ги водата, маслото и јогуртот. Кратко проматете ги сите состојки. Додајте го пецивото и крем сирењето и малку посолете. Убаво измешајте го филот. Земете една кора премачкајте ја со филот, врз неа ставете уште една кора и пак премачкајте од филот. Свиткајте ги во ролат, а потоа како потковица со тоа што краевите ќе бидат споени. Повторете ја постапката со сите кори. Наредете ги во плех споени едно до друго и посипете ги со преостанатиот фил. Посолете со сусам и семки од лен. Печете на 180 степени додека убаво зарумени.
| | веќе видена | слични

Донесете го морето дома, и подгответе му на вашето семејство вкусен ослич со лук . Како да го подготвите? Дознајте подолу! Состојки: 500 г. ослич 100 мл. маслиново масло малку мајчина душица 50 г. лук 100 г. кромид 50 г. домат 4 пиперки малку сол Подготовка: Исечкајте го кромидот на поситни, а пиперките на покрупни парчиња. На масло пржете ги неколку минути и потоа додадете ги доматите и пропржете ушете малку. Во друга тава на масло пржете ги рибите по 2 минути од секоја страна. Сервирајте ги со пржениот зеленчук и лукот исечен на парчиња. Прелијте го зеленчукот со малку маслиново масло и зачинете го со исецкана мајчина душичка.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Договорот за името ќе биде ратификуван во грчкиот Парламент, според очекувањата на упатените. Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис порача дека иако ...
сите 434 | | | веќе видена

Откако британскиот Парламент отфрли договор за брегзит на премиерката Тереза Меј со Брисел, можноста Велика Британија да ја напушти Европската унија без ...
сите 407 | | | веќе видена

Водици беше прославен насекаде низ земјите каде што живеат православни Македонци, првпат годинава и во Данска Православните верници и Македонската православна ...
сите 366 | | | веќе видена

Охрид, 21. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер со променлив правец. По одделни ...
сите 208 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша пред неколку дена, отпатува кај сопругот Душко Тошиќ за да се обиде да ги испегла односите по аферата. Без оглед на фотографиите кои Јелена ги ...
сите 216 | | | веќе видена

Одговорност за шверцескиот начин на кој СДСМ го објави Законот за двојазичност мора да има. Законот за двојазичност е штетен и ќе има несогледливи последици по ...
сите 348 | | | веќе видена

Никос Вуцис, претседателот на грчкиот парламент, денеска соопшти дека на вчерашните масовни протести во Атина против Преспанскиот договор имало организиран ...
сите 136 | | | веќе видена

Договорот од Преспа ќе помине во парламентот бидејќи премиерот Алексис Ципрас ќе има доволно мнозинство, а потоа дури и да има нова влада, предводена од ...
сите 68 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 20. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Владата на Република Македонија донесе итна мерка за продолжување на траењето на зимскиот распуст по континуирано ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ослич во доматен сос

Од:
До кого (е-маил):
Порака: