Дол: Западнобалканските земји мора и формално - правно да станат дел од европското семејство


Западнобалканските земји мора и формално-правно да станат дел од европското семејство, а одговорноста е и во рацете на Брисел, порача претседателот на ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии

Денеска во Софија се одржува самит на Европската народна партија, на кој учесник е и македонската опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ. На самитот претседателот на ...
| | веќе видена | слични
7 копии
11 копии
2 копии

Премиерот Заев ја прифати поканата на опозицискиот лидер Мицкоски за ТВ дуел. Информацијата утрово ја потврди владиниот портпарол, додавајќи дека отвореноста ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Пред една недела, на 14-ти мај, поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски кажа дека постоеле најави и медиумски натписи во кои се тврдело ...
сите 165 | | | веќе видена

Ослободителната пресуда на премиерот Заев за „Поткуп“ е донесена под политички притисок на власта, обвини ВМРО- ДПМНЕ. За партијата со денешната пресуда на ...
сите 210 | | | веќе видена

Според првичните инфромации, Петков доживеал срцев удар над кампот 3, обидувајќи се да стигне до последната станица „Камп 4“ пред врвот Монт Еверест. Шерпасите ...
сите 45 | | | веќе видена

Со сегашните цени на горивата, транспортерите работат на работ на рентабилноста, поради што има опасност да се затворат некои од малите фирми Растот на цената ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дол: Западнобалканските земји мора и формално - правно да станат дел од европското семејство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: