ДЕТЕТО УСПЕАЛО ДА ИЗБЕГА: Сосед допирал 10-годишно момче во Аеродром

Додека детето си играло надвор, дошол соседот кој живее во истата зграда, се доближил до него, му го зел баскетот и почнал да му покажува трикови. Во еден момент, соседот почнал да го допира детето, кое за среќа успеало да избега Мајка од скопската населба Аеродром пријавила во полиција дека нејзин сосед го допирал нејзиниот 10-годишен син. Полицијата сè уште трага по пријавеното лице. Според информациите на МВР, вчера во 23.15 часот во полиција, М.К.
| | веќе видена | слични

Една мајка (32) во Хрватска е приведена откако го пријавила за исчезнат нејзиниот 3-годишен син. Според хрватските медиуми, 32-годишната заедно со 14-годишна малолетничка која побегнала од Дом за грижа за деца во Пула, го убиле 3-годишното дете и го фрлиле во заливот Мандрач. Потоа 32-годишната пријавила лажно во полиција дека детето е исчезнато. Според неофицијални информации, мајката и малолетничката го признале злосторството, а истрагата е се уште во тек. Loading...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 32-годишна мајка и е одреден притвор поради сомнение дека си го убила својот тригодишен син, а потоа пријавила дека исчезнал, пишуваат хрватските медиуми. Мајката на детето и една малолетничка се договориле дека ќе го убијат детето и тоа го сториле во вторникот во хрватскиот град Пула. Безживотното тело на детето било оставено во заливот Мандрач, а потоа 32-годишната во намера да го отежни полициското работење, половина час по полноќ лажно пријавила дека детето исчезнало. Според хрватските медиуми, мајката убиството го извршила заедно со 14-годишна малолетничка која побегнала од Домот за грижа на деца во Пула. Според неофицијални информации, мајката и малолетничката го признале злосторството, а според зборовите на мајката, таа „само сакала да се откачи од детето“.
| | веќе видена | слични

Мајката на детето и една малолетничка се договориле дека ќе го убијат детето и тоа го сториле во вторникот во хрватскиот град Пула. Безживотното тело на детето било оставено во заливот Мандрач, а потоа 32-годишната во намера да го отежни полициското работење, половина час по полноќ лажно пријавила дека детето исчезнало. Според хрватските медиуми, мајката убиството го извршила заедно со 14-годишна малолетничка која побегнала од Домот за грижа на деца во Пула. Според неофицијални информации, мајката и малолетничката го признале злосторството, а според зборовите на мајката, таа „само сакала да се откачи од детето“.
| | веќе видена | слични

Во 20 часот се одвивал хорор во Аеродром кога момченце сакало да се засолни од дождот. Македонската полиција информира дека 42-годишната М.К. од Скопје пријавила дека вчера на булеварот „АСНОМ“, додека нејзиниот 10-годишен син си играл помеѓу два влеза од згради со цел да се засолни од дождот, дошол соседот кој живее во истата зграда, се доближил до него, му го земал баскетот и почнал да му покажува трикови. Во еден момент истиот почнал да го допира детето по телото, кое се исплашило и избегало. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Четириесет и двегодишна скопјанка вчера пријавила дека соседот од истата зграда во која живее таа го допирал нејзиното 10-годишно дете по телото.Според мајката, нејзиниот син играл меѓу два влеза од згради на бул. „АСНОМ“, со цел да се засолни од дождот, кога дошол соседот кој живее во истата зграда, се доближил до него и почнал да му покажува трикови со баскетот. Во еден момент тој почнал да го допира детето по телото, кое се исплашило и избегало.Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Останато

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 158 | | | веќе видена

Ова го истакна градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари на прес конференција посветена на трагичниот настан во кој средношколка го загуби животот. ...
сите 141 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 68 | | | веќе видена

СЈО има одврзани раце до крај да го истера случајот „Империја“, односно по отворената истрага набрзо можат да поднесе и обвинение, бидејќи не им е истечен ...
сите 211 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 70 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДЕТЕТО УСПЕАЛО ДА ИЗБЕГА: Сосед допирал 10-годишно момче во Аеродром

Од:
До кого (е-маил):
Порака: