Гудмундсон: Ова што ни се случи во Скопје е вистинска реткост во ракометот


2 копии

Македонската ракометна репрезентација беше на чекор од нова победа над Исланд, но за разлика од мечот пред четири дена кога во завршницата погоди Манасков за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Младиот Виктор Гисли Халгримсон беше вистинско освежување меѓу стативите на Исланд и беше еден од јунаците на „рибарите“ на натпреварот во Скопје кој заврши ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии

Македонската ракометна репрезентација одигра нерешено 24:24 во возвратниот дуел со Исланд во квалификациите за Европското првенство 2020. Со освоениот бод ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонската ракометна репрезентација синоќа во „Борис Трајковски“ ремизираше против селекцијата на Исланд, 24:24. После победата на гостувањето во Рејкјавик, ...
| | веќе видена | слични

Вчера ракометната репрезентација на Македонија мораше да се задоволи само со бод во натпреварот против Исланд во рамките од квалификациите за Европското ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонија и Исланд одиграа уште една ракометна драма, овојпат во „Борис Трајковски“ пред македонската публика која сепак во самата завршница остана пократка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По израмнувањето на Исланд во последниот напад, за Македонија останаа само 3 секунди да се обиде да постигне гол и да стигне до победа. Откако нашиот селектор ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 308 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 131 | | | веќе видена

Откако за само два дена беа собрани над милијарда долари за реставрација на катедралата Нотр Дам во социјалните мрежи се појавија и првите критики. „Коe ...
сите 771 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Македонија Гордана Сиљановска Давкова својата изборна програма ја претстави пред граѓаните на Валандово. Според нејзе иако СДСМ и ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гудмундсон: Ова што ни се случи во Скопје е вистинска реткост во ракометот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: