Митревски со фантастична одбрана во последна секунда спаси победа во Турција

Турската репрезентација денеска го имаше последниот напад на натпреварот со Македонија кој се играше во Турција. Откако доби шут од девет метри за шанса за ...
| | веќе видена | слични

Голманот на македонската репрезентација Никола Митревски по триумфот над Грција во Струмица истакна дека Македонија го реализирала планот пред стартот на овие ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ денеска организира протестен марш од Обвинителството до Врховниот суд во 18 часот за, како што велат од партијата, да се упати порака за почитување ...
сите 244 | | | веќе видена

Граѓаните кои имаат патни документи од други држави, може да патуваат и да излегуваат од државата со тие пасоши, ова е содржината на телеграмата која од МВР ја ...
сите 183 | | | веќе видена

Двајца сведоци предложени од обвинителството во предметот „Таргет Тврдина” примиле пари од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за работен ангажман, обвинија ...
сите 113 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 340 | | | веќе видена

СДСМ како одговорна и демократска партија преку Законот за јавно обвинителство овозможува ослободување на правосудството и создава услови за независно и ...
сите 149 | | | веќе видена

Социјалдемократите вечерва почнале со кроењето на пратеничките листи, со кои ќе настапат на претстојните парламентарни избори, дознава Фактор. Според нашите ...
сите 216 | | | веќе видена

Уште едно лице почина од коронавирус во Италија, со што бројот на жртви порасна на седум. Станува збор за 80-годишен маж од Милано. Инаку, починатите се главно ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Митревски со фантастична одбрана во последна секунда спаси победа во Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: