Сугарески изврши увид во градежните работи за реконструкција на улица 62 во населеното место Кисела Јабука


4 копии

Mинистерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, оствари работна посета на општина Ѓорче Петров, каде што заедно со градоначалникот Александар Наумоски ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
3 копии
5 копии

До почетокот на ноември се очекува да почнат активностите околу изградбата на инфраструктурната мрежа во индустриската зона Визбегово. Министерот за транспорт ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, кој денеска беше во работна посета на општина Бутел, изјави дека до средината на септември јавното ...
| | веќе видена | слични

Сугарески во посета на општина Бутел,изградбата на инфраструктурната мрежа во Визбегово До почетокот на ноември се очекува да почнат активностите околу ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Шабан Шаулиќ, кралот на народната музика почина непосредно по сообраќајната несреќа во неделата наутро на автопат во Германија. Од автомобилот кој го удри ...
сите 261 | | | веќе видена

Иако професорката може да се кандидара и со поддршка од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, таа уште на Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ во Струга рече дека ќе ги собира овие ...
сите 196 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 211 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 116 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Демократите во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес поднесоа резолуција со цел да ја блокираат вонредната состојба, која ја прогласи претседателот ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сугарески изврши увид во градежните работи за реконструкција на улица 62 во населеното место Кисела Јабука

Од:
До кого (е-маил):
Порака: