Дали со измените на законот обложувалниците ќе стават клуч на врата?


Казината и обложувалниците минимум 300 метри подалеку од училиштата а оние кои веќе се наоѓаат на помала одалеченост ќе мора да се затворат, вака предвидуваат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дури 200 милиони евра уплатиле граѓаните во спортски обложувалници во текот на минатата година. Од Управата за јавни приходи за Фактор потврдуваат дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Mакедонските казина и обложувалници во последните пет години свртеле неверојатни 1,4 милијарди евра. Како што објави 24вести, тоа е сумата која е пријавена ...
| | веќе видена | слични

Најавата дека ќе ја актуелизираме иницијативата на жителите на Врапчиште кои преку протест побараа затворање на обложувалниците беше доволна за дел од ...
| | веќе видена | слични

Овој човек го уплати своето ливче во една од обложувалниците во Скопје. Сега му преостанува само да ги следи натпреварите и ако има среќа ќе добие 5.000 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот Ѓорге Иванов денеска ги негираше и наводите од службената белешка на УБК од објавеното решение за притвор за Кирил Божиновски, исто како и во ...
сите 308 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 309 | | | веќе видена

Во моментов не постојат официјални информации дали полицијата има сознанија дека Груевски е во земјата, штом потрагата ја започна пред неговиот дом. Единствено ...
сите 217 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 170 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 252 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 59 | | | веќе видена

Унгарската влада вели дека експремиерот на Македонија, Никола Груевски, кој е осуден на две години затвор, побарал азил поради закани за неговиот живот и ...
сите 469 | | | веќе видена

Тридневната инертност на институциите беше доволна екс премиерот Никола Груевски да се даде во бегство. Од петокот до понеделникот, судските служби се обидоа ...
сите 466 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали со измените на законот обложувалниците ќе стават клуч на врата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: