Мицкоски: На слобода се стотици затвореници и осуденици за криминал кои оваа Влада ги амнестираше


Виновници за тројното убиство во Арачиново нема. Виновници за разнесувањето на џипот на полскиот контингент на НАТО во кумановско, нема. Виновници нема ниту за ...
| | веќе видена | слични

Тој побара од владата на СДСМ да се извини на опозицијата бидејќи ги манипулира граѓаните со изјавите дека опозицијата има информации за преговорите за спорот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во своето гостување во емисијата Ѕид на телевизија Алфа истакна дека идентитетското прашање е стекнато право и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Тој потенцира дека на дневна основа може да се видат резултатите од злоупотребата на чувствата на луѓето во минатото. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Економијата ни е во една катастрофална ситуација. Економијата во државата, една од двете најголеми и најрелевантни институции во светот, ММф и Светска банка ја ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервјуто во емисијата „Ѕид“ на телевизијата Алфа рече дека се поставува прашањето дали со транскрипти од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Не само што опозицијата не е информирана туку и целиот овој процес се води егзибиционистички, преговараат преку пресконференции и нарачани рубрики во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Секогаш кога му е потребно на Зоран Заев и секогаш кога треба да има алиби за сите погрешни политики се појавуваат бомбите. Тоа е израз на немоќ, неможност и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешното негово гостување во емисијата ЅИД на ТВ Алфа истакна дека ВМРО-ДПМНЕ нема да стане од масата ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 414 | | | веќе видена

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 414 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 107 | | | веќе видена

Сашо Мијалков кој синоќа беше притворен и спроведен во затворот Шутка, денеска има судско рочиште во предметот „Тврдина-Таргет“ за масовното нелегално ...
сите 414 | | | веќе видена

Унгарскиот политички аналитичар Андраш Рац од „Политикал Капитал“ во интервју за „Евроњуз“ изјави дека нема докази дека животот на Никола Груевски е под закана ...
сите 177 | | | веќе видена

Сашо Мијалков повеќе не е член на ВМРО-ДПМНЕ. Не сме запознаени со деталите и причините за неговото приведување. Раководството на партијата подолго време нема ...
сите 133 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: На слобода се стотици затвореници и осуденици за криминал кои оваа Влада ги амнестираше

Од:
До кого (е-маил):
Порака: