Приоритетните прашања за промена на Законот за работни односи на инфо-сесија во Кочани

11.04.2018 Законот за работни односи треба да претрпи измени со кои треба да да се опфатат прашањата за флексибилното работно време, работењето од дома ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Преговорите меѓу раководството на рудникот САСА и синдикатот почнаа вчера попладне, со состанок што се одржа во седиштето на МЕСО - Мултиетничкиот синдикат на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 240 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приоритетните прашања за промена на Законот за работни односи на инфо-сесија во Кочани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: