Владата даде позитивно мислење за повеќе измени на законски решенија

3 копии

На предлог на Собранието, Владата на денешната седница даде позитивно мислење за повеќе измени и дополнувања на законски решенија. Меѓу нив, како што соопшти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Реформите во правосудството и целосното спроведување на Охридскиот рамковен договор и градење на граѓанска држава и етничка кохезија и Предлог одлуката за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
10 копии

Собранието денеска ќе ја одржи 45. седница. На дневен ред се предлог-законите за странци, за енергетика, измените и дополнувањата на Законот за лековите и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Исклучително значајна заради моментот во кој се случува, но и сигнал за продлабочување на традиционално добрите македонско-американски односи. Вака домашната ...
сите 287 | | | веќе видена

Скопски Аеродром од синоќа е во центарот на вниманието, откако жителите на зграда во „Скопјанка“ беа евакуирани поради неподонослива миризба. Вистинска драма ...
сите 159 | | | веќе видена

Зоврива револтот по грозоморното убиство на Алил Бекир, кој беше убиен и запален од полицаецот Енвер Тоска, пред една недела во прилепското село Беловодица, ...
сите 163 | | | веќе видена

Apple неодамна ја претстави најновата генерација на паметни телефони, а додека за самите телефони ретко кој има било каква замерка, една друга работа на ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата даде позитивно мислење за повеќе измени на законски решенија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: