Заев: Виенскиот економски форум, добра прилика да се афирмираат врските меѓу економијата и бизнисот со политиката


4 копии

Иницијативите и заедничките проекти на земјите од Западен Балкан се резултат на суштински реформи и на соработката на земјите од регионот – порача премиерот ...
| | веќе видена | слични

Франција го поддржува движењето на балканските земји во Европската унија, под услов сите да ги спроведат неопходните реформи. Ова го изјави францускиот ...
| | веќе видена | слични

Шесте земји кандидатки од Западен Балкан се на иста стартна позиција и секоја од нив треба да ги исполни барањата за членство со цел понатаму да стане збор за ...
| | веќе видена | слични

Сигурен Западен Балкан, кој е економски развиен, гарантира мир и безбедност за сите нас, изјави германската канцеларката Ангела Меркел во Софија, пренесе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кинеската Влада е подготвена да стимулира стратешки инвестиции на кинеските компании во Бугарија, земјите од Западнот Балкан и во Централна и Источна Европа, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Требаше да поминат 15 години и Бугарија да претседава со Европската Унија, за на едно место повторно да се соберат лидерите на земјите-членки на ЕУ и на ...
| | веќе видена | слични

Ако тоа некому муе важно, по табиет не сум ни многу сомничав, ни скептичен, па нема зошто да бидам и евроскептичен. Напротив. Но, не сум ни љубител на ...
| | веќе видена | слични

ЕУ е единствен партнер на Западен Балкан која води сметка за неговата стабилност... Претседателот на Одборот за евопски работи германскиот Бундестаг Гинтер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Деновиве во тек е своевидно јавно изјаснување на пратеници од ВМРО-ДПМНЕ дали би гласале за уставни измени , па на своите профили на социјалната мрежа Фејсбук ...
сите 339 | | | веќе видена

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 84 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Македобија утрово беше отворена дводневна регионална конференција за дијалог на високо ниво за политичкото учество на младите и ...
сите 21 | | | веќе видена

Вратите на ЕУ останувааат отворени за вас. Вие сте оние кои ги имате клучевите во вашите раце. Немојте да дозволите да ја пропуштите оваа историска можност, ...
сите 68 | | | веќе видена

Своите очекувања во пресрет на следниот дуел во ЛШ ги сподели тренерот на македонскиот шампион Роберто Гарсија и левото руско крило Тимур Дибиров. Тренерот на ...
сите 135 | | | веќе видена

Албански државјанин со лажна италијанска лична карта се обидел да излезе од Македонија.Како што соопшти МВР, вчера во 17:50 часот на граничниот премин „Свети ...
сите 144 | | | веќе видена

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска изјави дека поддржува наоѓање решение со кое ќе се овозможи пензионерите без дополнителни приходи да немаат ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Виенскиот економски форум, добра прилика да се афирмираат врските меѓу економијата и бизнисот со политиката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: