Македонците во албанија го прославија Божик


2 копии

Претседателот на Република Македонија д-р Ѓорге Иванов, заедно со сопругата, г-ѓа Маја Иванова и синот Иван, денеска присуствуваа на централното одбележување ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
4 копии
5 копии

Премиерот Зоран Заев и неговата сопруга Зорица на божествената литургија присуствуваа во манастирот Водоча кај Струмица. „ На Божик, во храмовите се ...
| | веќе видена | слични

Свечена литургија со која чиноначалствуваше поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г. Стефан се одбележа големиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако британскиот Парламент отфрли договор за брегзит на премиерката Тереза Меј со Брисел, можноста Велика Британија да ја напушти Европската унија без ...
сите 404 | | | веќе видена

Зоран Заев на сметка на уставниот поредок, на сметка на државните и национални интереси се самопромовира во лидер со најголем рејтинг меѓу етничките Албанци, ...
сите 349 | | | веќе видена

Лидерот на „Независни Грци“ Панос Каменос, во интервју за грчата телевизија „Скај“, истакна дека договорот од Преспа е невалиден затоа што на него го нема ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонците во албанија го прославија Божик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: