Лени Кравиц: Годините не се пречка за креативност, ќе свирам додека можам


Лондон, 3. септември 2018 (ИНПРЕС) – Единаесеттиот студиски албум на познатиот пејач Лени Кравиц, ќе биде објавен следната недела, а љубителите на овој звук ...
| | веќе видена | слични

The Eagles: Their Greatest hits 1971-75“, компилација е од првите четири албуми на кантри – рок групата и е распродаден во 38 милиони примероци, поминувајќи ...
| | веќе видена | слични

Останато

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 18 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лени Кравиц: Годините не се пречка за креативност, ќе свирам додека можам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: